[GII:NK] Pirat, szczaw krolewski, tabliczki

Dzis nareszcie przyszla mi Noc Kruka (tak swoja droga to odradzam sklep www.play.com.pl, kupilem tam i powiedzieli, ze 1-2 dni dostawa a 1 tydzien czekalem). No zaczalem grac, tym razem magiem, i mam kilka problemow:

1. Pirat przed Khorinis - pogadalem z nim, znalazlem stroj obywatela, wychodze a tu pirata nie ma Czy wie ktos gdzie on sie ukrywa?
2. Gdzie znalezc szczaw krolewski dla constantina??
3. Gdzie mozna sie nauczyc jezyka, zeby odczytac tabliczki (bo mam juz dwie i ni ch...nie moge z nich skorzystac )
- Jeśli chodzi o szczaw królewski to na liscie, która dał Ci Constantin masz podane imię kupca, który sporzadził tą liste zalecam, abyś sie owego kupca spytał o wszystkie zioła, które masz zebrać, kupiec ów jest na targu poszukaj. On Ci powie, że szczaw królewski znajduje sie w kręgach kamienii takie jak za chata farmera, u którego zbierałeś rzepę, ale do póki go nie spytasz myśle, że znajdowanie szczawii bedzie zablokowane.
- Jeśli chodzi o pirata to skąd wyszedłes i go nie bylo? Jesli z Korinis to możliwe, że go tam nie ma , bo wykorzystaleś u strażnikow strój jako przepustkę i pirat juz nie byl potrzebny.Tylko w ten sposób pirat może wejść przebrany za farmera. Myśle , ze przed wejsciem do Korinis musisz dać strój piratowi, a sam wejść innym sposobem, np. jako zbieracz ziół dla Constantina(na marginesie zapytaj Constantina później o te zioła a dostaniesz troche doświadczenia) , tego dowiesz sie z kolei od człowieczka w kotlinie przy wieży Xardasa.
- Tabliczki?? Niestety jeszcze do tego nie doszedłem, ale jak mniemam dopiero w ktorymś z wyższych rozdziałów można sie nauczyć je czytać .
Powodzenia
I powiadam Wam raz jeszcze: nie budzcie żadnego z nich,
jesli nie umielibyscie wygnać go z powrotem, bowiem on
zas może wezwać cos przeciw wam, a wtedy wasze
najpotężniejsze sposoby na nic się nie zdadzą
.
W kwesti tabliczek możesz się ich nauczyć u jednego z magów wody przebywających w okolicy pramidy możesz tam iść teraz ale nie masz zbyt wielkich szans przetrwania za silne potwory.
Od drugiego rozdziału możesz już zaczynać dodatek, i wtedy razem z Laresem tam pójdziecie on ci pomoże sę przebić

Cytat

- Jeśli chodzi o szczaw królewski to na liscie, która dał Ci Constantin masz podane imię kupca, który sporzadził tą liste zalecam, abyś sie owego kupca spytał o wszystkie zioła, które masz zebrać, kupiec ów jest na targu poszukaj. On Ci powie, że szczaw królewski znajduje sie w kręgach kamienii takie jak za chata farmera, u którego zbierałeś rzepę, ale do póki go nie spytasz myśle, że znajdowanie szczawii bedzie zablokowane.


no szukalem za farma lobarta kolo kregu i tam nie ma ;/ a nie mozna tego gdzies kupic??

Cytat

- Jeśli chodzi o pirata to skąd wyszedłes i go nie bylo? Jesli z Korinis to możliwe, że go tam nie ma , bo wykorzystaleś u strażnikow strój jako przepustkę i pirat juz nie byl potrzebny.Tylko w ten sposób pirat może wejść przebrany za farmera. Myśle , ze przed wejsciem do Korinis musisz dać strój piratowi, a sam wejść innym sposobem, np. jako zbieracz ziół dla Constantina(na marginesie zapytaj Constantina później o te zioła a dostaniesz troche doświadczenia) , tego dowiesz sie z kolei od człowieczka w kotlinie przy wieży Xardasa.  


Ja wszedlem dzieki przepustce Canthara, a gdy mu (piratowi) zalatwilem stroj obywatela, to jego nie bylo przed khorinis zeby mu to dac ;/
- szczaw królewski musi być i jest prawie na skraju urwiska za tym kręgiem idz do końca urwiska, jesli kupiec w Korinis powiedział Ci gdzie go szukać innaczej chyba nie znjadziesz, bo ja jak nie spytałem to też nie mogłem znaleźć dopiero po zapytaniu i odpowiedzi tegoż kupca poszedłem jeszcze raz w to miejsce i znalazłem. Co do kupna nie przypominam sobie, żeby można było go kupić a jestem w pierwszym rozdziale i nie znalazłem nikogo. Inne miejsce gdzie można znależć szczaw królewski to: wychodzisz drugą bramą i idziesz w prawo pokonujesz potworki i idziesz aż do zakretu na zakręcie jest pień koło tego pnia jest następny szczaw.
- Nie jestem pewien, ale myśle, że zadanie z piratem polegało na tym, że zanim wejdziesz do Kornis masz mu umożliwić wejście tam, a nie po. Gdybyś popracował troche u Lobarta i otrzymał od niego stój farmera oraz dał go piratowi przed Twoim wejsciem do Korinis wszystko byłoby ok.
I powiadam Wam raz jeszcze: nie budzcie żadnego z nich,
jesli nie umielibyscie wygnać go z powrotem, bowiem on
zas może wezwać cos przeciw wam, a wtedy wasze
najpotężniejsze sposoby na nic się nie zdadzą
.
W przybliżeniu moge podać gdzie są szczawy królewskie, no więc tak jeden jest napewno koło kregu niedaleko farmy lobarda, idąc w zdłuz zamku natkniesz się na schody i tam koło pnia jest drugi szczaw, kolejny jest koło czarnego trola, następny mozna znależć nie farmy onara tam gdzie są dwa trolę, następny jest w jaskini pełzaczy koło piramidy, następny jest w krypcie nie daleko farmy sekoba,, dwa następne można znaleźć koło kamiennego kregu al tam jest sporo worgów i szkieletów, pozatym sprawdzaj w każdym rozdziałem kupców w szczególności constantina i wiedzme sekobe oni mają do kupienia szczawy, goblinskie jagody i smocze korzenie jedną, dwie sztuki ale zawsze coś.
Szczawiu nie ma Constantin i żaden inny kupiec w 1 rozdziale to moge powiedzieć na pewno, co do innych rozdziałów wątpie, ale może.
I powiadam Wam raz jeszcze: nie budzcie żadnego z nich,
jesli nie umielibyscie wygnać go z powrotem, bowiem on
zas może wezwać cos przeciw wam, a wtedy wasze
najpotężniejsze sposoby na nic się nie zdadzą
.
Nie wątp bo ci mówie że mają później, chyba z siedem to można kupić.
Poza tym drugim rozdziałe Vatras daje ci zadanie dostarczenie listu jak je wykonasz to w nagrodę miedzy innymi możesz dostać szczaw królewski

[ Dodano: 17-02-2005, 20:56 ]
Poprawiam swoją wcześniejszą odpowiedź

za kamiennym kręgiem na farmie Lobarta,
okolice schodów do fosy na prawo od północnej bramy miasta,
góra na lewo wychodząc z latarni (rośnie przy drzewie, które nie jest świerkiem),
2 sztuki przy kamiennym kręgu, tym niedaleko jaskini z kołowrotem (1 rośnie w kręgu, 2 obok przy drzewie),
za czarnym trollem,
na cmentarzu za farmą Sekoba,
w krypcie za farmą Onara,
za trollami przy wieży Dextera.
szczyt góry jak idziemy od latarni w kierunku Niclasa włazimy na szczyt i tam rośnie szczaw.
jaskinia po prawo od czarnego trolla (tam gdzie próba ognia dla magów) lewa odnoga (jaskinia przysłonięta przez roślinność)

na skarpie koło kryjówki Diega, trzeba się wspiąć i iść w kierunku zamku)
koło stada zębaczy niedaleko pierwszej kopalni (losowo szczaw lub eliksir siły lub zręczności)
a co do alchemikow:

alchemik w porcie (nie pamietam jak sie nazywa) dal mi zaklecie zapomnienia wlasnej roboty, zebym na kims wyprobowal. Spralem pacholka sekoba, rzucilem to na niego i nic. Zrobil ktos to zadanie?? Kogo trzeba pobic???
ja pobiłem któregoś obywatela korinis tylko tak by nikt nie widział
Najlepszą alternatywą jest ukraść coś temu alchemikowi, który dał Ci to zadanie i sprać go, wziąć reszte jego zaklęć, bo mogą się przydać( np. w pobiciu Valentina), a następnie rzucić zaklęcie działa na 100%. Ale można wykożystać na różne spospoby, tylko, że na ludzi w Korinis. 8)
I powiadam Wam raz jeszcze: nie budzcie żadnego z nich,
jesli nie umielibyscie wygnać go z powrotem, bowiem on
zas może wezwać cos przeciw wam, a wtedy wasze
najpotężniejsze sposoby na nic się nie zdadzą
.
Valentino, a po co go bic wystarczy go okraść z tego klucza
jeszcze jedno: czy znalazl ktos lucje??? bo szukam kolo sekoba ale nie moge jej znalezc...
Lucje to dopiero jak przejdziesz przez portal znajdzieś w obozie bandytów 8)
Valentina trzeba potrurbować, bo później idziesz do Regisa ten dziekuje Ci i daje pierścień, który przekazujesz karczmarzowi w gospodzie na placu światynnym za to, że on też dał mu w skóre :lol: ( Co do kradzieży sfrajerowałem się i powiedziałem Andremu gdzie jest gildia złodzieji i ten ich wszystkich zabił wiec nie miałem szansy, żeby się nauczyć kraść :cry: ale się wnerwiłem :evil: )
Co do Lucji to w kryjówce bandytów znajdujesz list od niej do czeladnika stolarza, że nie jest go godna. Kryjówka znajduje sie od strony obozu myśliwych tam gdzie siedzi Dragomir idziesz cały czas prosto przy skałach i tam jest zejscie do kotlinki po lewej stronie będzie ich obóz, możesz iść tam od strony wiedzmy Segitty.
I powiadam Wam raz jeszcze: nie budzcie żadnego z nich,
jesli nie umielibyscie wygnać go z powrotem, bowiem on
zas może wezwać cos przeciw wam, a wtedy wasze
najpotężniejsze sposoby na nic się nie zdadzą
.
Co do kradzieży to możesz się jej jeszcze nauczyc u piratów tylko musisz miec odpowiednią zreczność 8)
Co do tej piramidy. Można tma iść z Laresem już w 1 rodziale. Udjamey się do Vatrasa i wręczamy list od Cavalorna (na początku mu pomagamy z bandytami). On coś tma mówi i zgadzamy sie pomagac. Dostjaemy fragment ornamentu. Idizemy do Laresa i mówimy że mamy dla niego ornament. Gadam yz nim i zakładamy pierścień. Gadamy z Baltramem na targowisku i po powrocie od Laresa mówimy, że ktoś znajdzie zastępstwo. Wyrażamy chcęć udania się z nim do Magów Wody i tak oto dotrzemy do piramid cali i zdrowi w 1 rodziale.
← Gothic
Wczytywanie...