Komixy!!!!

Widze że nie tylko ja jestem zafascynowany Thorgalem. Niedawno ukazała się gra Thorgal, ale podobno straszna kaszanka, a szkoda :cry:
A dead issue, don't wrestle with it, deaf ears are sleeping. A guilty bliss,
so inviting, nailed to the cross. I feel you, relate to you, accuse you.
Wash away us all, take us with the floods.
Then throughout the night, they were raped and executed.
Cold hearted world. Your language unheard of, the vast sound of tuning out.
The rash of negativity is seen one sidedly, burn away the day.


Odpowiedz
Zapomniałbym prawie o jednym z bardziej oryginalnych polskich twórców komiksu jakim jest Tadeusz Baranowski. Trudno mówić o nim jako o grafiku, ponieważ jest on również autorem scenariuszy swoich rysunków. Odjazdowa, surrealistyczna kreska, absurdalne poczucie humoru, które bije na głowę Monthy Pythona - to jego główne zalety. Może ktoś się spotkał z takimi komiksami jak: "Skąd się bierze woda sodowa i nie tylko", "W pustyni i w paszczy", "Antresolka profesorka Nerwosolka", "Na co dybie w wielorybie czubek nosa Eskimosa"? Dodziś pamiętam niektóre teksty Baranowskiego (cytuję z pamięci - przysięgam!) typu: "przyszła pora..., pora na Telesfora? Pora na pory w śmietanie? Pora przypomnieć sobie na co pora!" (Mały wódz Wielki Niepokój).
He is worried about what may happen when he passes on. So am I, but it is something I shall not dwell upon. I shall love him because he is deserving of my love, not because he saved me, not because he is human, not because he is a Hero of Neverwinter. No, I love him for the man he is.

lady Aribeth de Tylmarande




Odpowiedz
Hawkwodzie, i jeszcze "...Pora na dobranoc, bo juz ksiezyc swieci..." (jest to odpowiedz na pytanie: Co Mis Uszatek jada na kolacje)

Tadeusz Baranowski to takze "Przygody Orientmena", z pozniejszych "Podroz Smokiem Diplodokiem", "Rady Praktycznego Pana". Stworzyl cala galerie niezapomnianych postaci i motywow, ktore rozpoznaje sie bezblednie nawet po wybudzeniu w srodku nocy. Chata Morgana, Zaginiony Lont Atlantyda, Eskimos i kaloryfer, Kraina Jagrysa, Tygrysa i Ongrysa, Krasnal w tablicach trygonometrycznych... ech... lza sie w oku kreci...
-------------------------
Kajtek i Koko byli wytworem dla potrzeb "Glosu Wybrzeza", drukowani swego czasu w regularnych paskac-odcinkach po 3 obrazki. Byli to bezposredni poprzednicy Kajka i Kokosza, choc osadzono ich w czasach raczej wspolczesnych autorowi. Po czesci komiks kryminalno-sensacyjny (seria 3 zeszytow - pamietam tylko tytul srodkowego: "Zemsta bialego wilka"), po czesci fantastyczno-bajkowy ("Pojedynek z Abra", "Kajtek i Koko w kosmosie"). Z biegiem czasu sympatyczny, potezny i humorystycznie przerysowany grubas-lakomczuch wraz ze swym mikrym i sprytnym przyjacielem wyewoluowali w koncu w "Wojow Mirmila".
Swoisty humor, osadzenie scenerii w czasach pseudo-praslowianskich ("Na Rujewita!") i historia sympatycznych kmieci - mieszkancow Mirmilowa, ktorzy zawsze cudem wygrywaja z zagrazajacym im zbrojnym najazdem (Czarne Trojkaty, Zbojcerze - "Niech co Krwawy Hegemon?! Niech zyje!") zyskaly uznanie czytelnikow.
Nic, tylko polecic, zaczytywalem sie tymi komiksami jeszcze w piatej klasie podstawowki - chyba w "Swiecie Mlodych"... Dzis polecam je niemniej...

Tytuly z pamieci: "Woje Mirmila", "Kajko i Kokosz na wczasach", "Szkola Latania", "W krainie Borostworow", "Zloty puchar", "Turniej", "Rozprawa z Dajmiechem"...

"Pole, las, woda, wies / nadszedl czas - miotlo nies!"
"Bum tralala, tratatata - niech z kociolka dym ulata / kogo ten dym owieje - ten wnet wylysieje..."
..................................CETERVM CENSEO CARTHAGINEM DELENDAM ESSE
Odpowiedz

Cytat

Stworzyl cala galerie niezapomnianych postaci i motywow, ktore rozpoznaje sie bezblednie nawet po wybudzeniu w srodku nocy.


Dodaj jeszcze Lorda Hokusa - Pokusa (stworzył niezwykłą substancję wybuchową przy użyciu mąki krupczatki :lol: ), E.U. Geniusza...
To może zabierzemy się za Janusza Christę? Znany głównie z przygód Kajka i Kokosza rysował i pisał scenariusze historyjek o marynarzach - Kajtku i Koku. Prawdopodobnie pod wpływem Asterixa i Obelixa zmienił charakter przygód i umiejscowił je w wyimaginowanym polskim średniowieczu, co wyszło jego komiksom na dobre. Kapitalne teksty zbójcerzy ("na plasterki!") Kapral i Hegemon, Oferma, histeryczny Mirmił ("posadźcie na moim grobie orchidee"), Lubawa ("wyprowadzam się do mamusi"), zbój Łamignat, a przede wszystkim niezapomniany woj Wit ("nikt tu nie wita sławnego Wita, a ryba nieświeża uderza w rycerza") pozostaną na zawsze w mojej pamięci...
He is worried about what may happen when he passes on. So am I, but it is something I shall not dwell upon. I shall love him because he is deserving of my love, not because he saved me, not because he is human, not because he is a Hero of Neverwinter. No, I love him for the man he is.

lady Aribeth de Tylmarande




Odpowiedz
nie jestem może zbyt oczytany jeżeli chodzi o komiksy, co jest związane z chronicznym brakiem funduszy, ale jeżeli mówimy o komikie polskim to myslę że nie mógłbym nie wspomnieć o moim ulubionym duecie Adler / Piątkowski.
Aż sie łezka w oku kręci kiedy człowiek przypomina sobie te pełne oczekiwania miesiące pomiędzy kolejnymi wydaniami SP. Resetu... Takie tytuły jak "Gołota vs Predator" czy "Breakoff" na długo zapadły w moja pamięć...
Odpowiedz
Tak, tak, zgadzam się z przedmówcą i jego przedmówcą...
*

*
So Deunan wears a Prada and Briareos does a John Woo... Shirow save us...!
Odpowiedz
Ściałabym powiedzieć jedno: Mam komixy, robione przeze mnie. Są to po prostu przerobione screeny, a konkretnie dopisane komentarze/dialogi. Czy chcielibyście zobaczyć?
Odpowiedz
chcemy :]
To pay the price of being hell bound...
Odpowiedz
A ty to już je widziałaś, to się nie liczysz. :028:
Odpowiedz
czuje się gorsza... :evil: :mrgreen:
To pay the price of being hell bound...
Odpowiedz
Droga Atis, czy to pytanie nie było aby zadane niepotrzebnie? Oczywiście, że chcemy. I na przyszłość rada: nie wzorujcie się na Atis i nie pytajcie czy "chcemy", tylko od razu dawajcie, bo to, jakby nie patrzeć, troszeczkę zaśmieca forum .

I nadejdzie wkrótce ten dzień...

RTS
Odpowiedz
Ostrzegam, to jest z DMC, więc może sie nie spodobać.......













































Odpowiedz
Hehehe. Brakuje mi tu emotinkonki lol ;?, tylko takiej z krwi i kości . Atis znowu pokazała, że ma talencik i humorek . Niektóre podpisy są na prawdę rozbrajające:lol:. Po prostu rozłozyły mnie na łopatki.

Ps. Mówi się Rammstein'u czy Rammstein'a :? ? Chyba to drugie by olo

Ps2. :O Widziałem niecenzuralne słowo... takie na "j" .

I nadejdzie wkrótce ten dzień...

RTS
Odpowiedz
Niecenzuralne? Niecenzuralne? A gdzie tam! Mogłam zawsze użyć innego, brzydszego.
Odpowiedz
Dla mnie komiksy Marvella zawsze robiły dobre wrażenie, Spiderman w komiksie to zupełnie inna postać niz ta w filmach co zrobili no i pocieli masę wątków jak tylko się da. Ale i tak wracam do komiksów Marvella. Oczywiscie nie dla wersji dla dzieci. Nigdy nie pociągała mnie Manga ale szanuję tych co ją lubią. Jeśli ktoś jest fanem komiksów Marvel to chętnie z nim sobie pogadam gg 5266793.
Odpowiedz
Atis, robota pro! My chcemy więcej LO_OL
*

*
So Deunan wears a Prada and Briareos does a John Woo... Shirow save us...!
Odpowiedz
A teraz nowa porcja komixów, tym razem są też z MGS'a!

























Odpowiedz
i znowu bardzo fajne obrazki Rozwalił mnie ten zboczeniec^^
To pay the price of being hell bound...
Odpowiedz
No nieeeee, to jest boooskieeeeee... "Szybka narada.." to rządziiiii....
*

*
So Deunan wears a Prada and Briareos does a John Woo... Shirow save us...!
Odpowiedz
Głownie to zasługa fajnych shotów. Jak będzie więcej to dam więcej.
Odpowiedz
← Gildia Błaznów

Komixy!!!! - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...