[GII:NK] [Gothic II: Noc Kruka] Recenzja

Zapraszamy do zapoznania się z recenzją gry "Gothic II: Noc Kruka"!

Gdy Szpon Beliara pojawił się na ziemiach Jarkendaru, w sercach jego mieszkańców zrodziło się pożądanie. Bratobójcza wojna przyniosła wiele zniszczeń. Ziemia nasączyła się szkarłatną krwią poległych, a w powietrzu unosił się zapach niezgody. Rozgniewany Adanos, chcąc zakończyć amok swoich dzieci, zalał Jarkendar wielką falą, niszcząc tę cywilizację. Po latach pojawili się tu piraci...... Czytaj dalej!

Komentuj, dyskutuj, dziel się z innymi swoim zdaniem!

Odpowiedz
Ja nie grałem, ale mój kolega tak, i jemu się podobało. Podobno bardzo dużo nowych questów.

I raczej temat nie w tym dziale, w którym powinien być.


'Jeżeli płaczesz nad tym, że w twoim życiu słońce zapadło za horyzontem, łzy przeszkodzą ci dostrzec piękno gwiazd.'
Odpowiedz
Temat w dziala wdl. mnie odpowiednim, bo mowimy tak jakby o roznicach pomiedzy NK a G2, wiec bez roznicy jaki dzial.

--------------
DooM
Odpowiedz
Tytuł brzmi "NK - opinie", a nie "NK vs. podstawka" czy coś w tym stylu. Skoro to opinie o NK, to temat powinien być w dziale o NK, nie?


'Jeżeli płaczesz nad tym, że w twoim życiu słońce zapadło za horyzontem, łzy przeszkodzą ci dostrzec piękno gwiazd.'
Odpowiedz
Jedynie co mi się w nim nie podoba to wymagania do broni. W Gothicu II bronie miały o połowe niższe wymagania. Aby mieć dobrą broń w GII NK musisz mieć po 150siły
Odpowiedz
No ale (z tego co czytałem) te bronie są też potężniejsze. I mają dwa razy większe obrażenia.

Ale znowu potwory też są mocniejsze. I trudniej jest podbić siłę (kosztuje więcej PN).

Tak czytałem.


'Jeżeli płaczesz nad tym, że w twoim życiu słońce zapadło za horyzontem, łzy przeszkodzą ci dostrzec piękno gwiazd.'
Odpowiedz
Dokładniej mówiąc to:
- nauka sił, zręczności, walki mieczami, kuszą i łukiem wraz z ich wzrostem są coraz droższe
- bronie wymagają większych statystyk niż w Gothic-u 2 ale zadają też większe obrażenia
- dostępne są tabliczki nauki, składniki mikstur i łatwiej dostępna jest nauka alchemii dlatego po odpowiednim kombinowaniu można dorobić się nie małych statystyk.
-statystyki można nadrabiać modlitwą, ale to była chyba już w G2 bez dodatku, ale mimo wszystko brak (w przypadku Paladyna) Siły , (w przypadku Łowcy Smoków) Zręczności, (w przypadku Maga Ognia) Many można nadrobić datkami w wysokości 100 monet w kapliczkach. Jedna modlitwa dziennie


Wygląd ukrytej doliny na pewno nie jest kiepski, moim zdaniem nawet przewyższa pięknem dolinę Korinis. Gra w prawdzie poziomem trudności odstrasza ale dodatek jak wiadomo jest dodatkiem, wiec osoby które grały w gothica 2 bez dodatku z pewnością poradzą sobie i z dodatkiem, a wystarczy tylko trochę pokombinować. Ostatecznie historia jest strasznie wciągająca a questy nie są ani trochę nieprzemyślane, wszystko łączy się w pewien sposób ze sobą przez co kombinując można "upiec 2 pieczenie na jednym ogniu" co daje nam satysfakcję podczas gry. NPC posiadają też pewne ciekawe osobowości dzięki czemu możemy się pośmiać lub polubić wiele postacie , nawet tych 2-planowych.

Ostatecznie najgorszą pomyłką w dodatku do Gothica 2 jest BRAK możliwości zostania MAGIEM WODY co przy grze zabolało mnie jak diabli, bo liczyłem na to od samego początku zapowiedzi.

Moim skromnym zdaniem dodatek jest fenomenalny i mimo utrudnień daje mnóstwo frajdy podczas gry.
Odpowiedz
Dobrze że zrobili dodatek do gothica 2 , mogli by zrobić i do gothica 1:(
Odpowiedz
I co, też byś przeszedł na kodach? [BTW, nadal czekamy na twoją odpowiedź, gdzie znalazłeś ten mieszek z 50k złota, w tym temacie ]

A tak w ogóle, to już za poźno na robienie dodatków do G1. Ale są mody.


'Jeżeli płaczesz nad tym, że w twoim życiu słońce zapadło za horyzontem, łzy przeszkodzą ci dostrzec piękno gwiazd.'
Odpowiedz
Noc kruka został stworzony z myślą o bardziej wymagających fanach gry.

Wiele osób skarżyło się o bardzo niski poziom trudności gothica 2 i za szybko się kończył.

Więc twórcy stworzyli ten dodatek specjalnie dla tych osób które chciały grać na o wiele wyższym poziomie trudności oraz żeby gra się tak szybko nie kończyła.


Nigdy nie wiesz co Cię trafi!
Odpowiedz
Ja grałem najpierw w G1, a niedawno przeszedłem do G2 z dodatkiem i jestem mile zaskoczony. Potworki wymagające, początkowo ma się małe szanse z ludźmi i walka z nimi wymaga nie mało sprytu.
Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to właśnie robi.


Odpowiedz
Cóż no Noc Kruka nie jest złym dodatkiem, jest raczej dobrym Dodanych zostało kilka ciekawych rzeczy jak te poszukiwania skarbów (yargh!) i tabliczki umiejętności . A prócz tego trochę innych rzeczy więc źle nie jest
Odpowiedz
NK bije na łeb podstawkę, mimo że za 2 razem już jest banalna to na początku naprawdę trzeba się napracować na porządną broń, zbroję itd. NK jest super, czemu? Bo nie jest tak łatwe że mogą go przejść 7mio letnie dzieci.
Cytując moją babcię: sralis mazgalis rewerendus duptus
Odpowiedz
Świetny jest NK.Czemu?Nowe Questy,postacie,teren,wreście wracają magowie wody(zdziwiłem się jak ich w podstawce nie było)I te intro!!!
Jak zobaczyłem...Po tekstach Xardasa w stylu"Gniew Beliara wzmógł się po upadku Bariery.."albo Pan ciemności wysyła swe sługi z misją...ta misja jest już rozpoczęta...Budzą się strażnicy prastarych chramów... aż ciary przechodzą!Poziom trudności też może być,nie była chociaż taka prosta,żeby dzieci ją przechodziły
Three Rings for the Elven-kings under the sky,
Seven for the Dwarf-lords in their halls of stone,
Nine for Mortal Men doomed to die,
One for the Dark Lord on his dark throne
In the Land of Mordor where the Shadows lie.
One Ring to rule them all, One Ring to find them,
One Ring to bring them all and in the darkness bind them
In the Land of Mordor where the Shadows lie.
Odpowiedz
Powiem wam jedno autorzy gry nie zaóważyli jednego błędu dzięki czemu już na początku gry kiedy to dostałem pas siły miałem jej 333.Poprubujcie pokombinować z tym pszedmiotem kiedy jest w ekwipunku np zdejmować go,zdejmować i wyżucać poczym podnośić i znów zakładać.
Miłej zabawy z najcięższą blachą już na początku giercowania.
Odpowiedz
Wow..Ale wtedy masz przyjemność grania... Ja tam nie lubię takich rzeczy,chociaż wiedziałem o tym od dawna
Three Rings for the Elven-kings under the sky,
Seven for the Dwarf-lords in their halls of stone,
Nine for Mortal Men doomed to die,
One for the Dark Lord on his dark throne
In the Land of Mordor where the Shadows lie.
One Ring to rule them all, One Ring to find them,
One Ring to bring them all and in the darkness bind them
In the Land of Mordor where the Shadows lie.
Odpowiedz
Mi się podobał NK !!!!!!!!!!!
user posted imageAsh nazg durbatulűk, ash nazg gimbatul, ash nazg thrakatulűk agh burzum-ishi krimpatul.
Odpowiedz
mam pytanie może mi ktoś powiedzieć czy da sie ściągnąć dodatek noc kruka do polskiej wersji gothica 2 jeśli tak to prosze dajcie link i powiedzcie jak zainstalować
Odpowiedz
Na początku miałem mieszane uczucia. Dodatek sprawia mi wrażenie doszywanego tak, że widać grube szwy i miejscami nawet sianko wychodzi. Ogólnie jednak jest spoczko i stałem się fanatycznym maniakiem wszelakich tabliczek!!

"mam pytanie może mi ktoś powiedzieć czy da sie ściągnąć dodatek noc kruka do polskiej wersji gothica 2 jeśli tak to prosze dajcie link i powiedzcie jak zainstalować"
Cóż jest taki link www.ruszdupezdosklepuizaplaczaoryginal.pl wchodzisz, wykładasz banknot i masz. Bez zbędnych formalności, bez kilkudniowego zasysania z sieci, a to wszystko natychmiast i legalnie .
Jakże ja nie lubię pirackich gier...
Powyższy post przedstawia zdanie tylko i wyłącznie autora. Nie jest to narzucone Ci zdanie przez wyżej wymienionego autora. Nie jest to oficjalne stanowisko Kościoła. Nie jest to oficjalne stanowisko partii rządzącej. Nie jest to oficjalne stanowisko rządu RP. Nie jest to oficjalne stanowisko prezydenta RP. Uprasza się o niebluzganie. Dziękujemy.

-Co to było?
-Bez obaw, admin już się tym zajął. To był tylko jakiś bóg.

-You'll kill us... with a soup cup?
-Tea, actually.
-What's that?
-I'll kill you with my teacup.

It ain't the fall that get you. It's the sudden stop at the bottom.

Nudziło mi się, to grzebałem w userbarach:P

Odpowiedz
← Gothic

[Gothic II: Noc Kruka] Recenzja - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...