[BGII] BG 2 Tutu - bg1

No ja nie przepadałem za modami bo myślałem że to jakieś oszukiwanie.Ale potem mój kolega pokazał mi kilka i stwierdziłem, że to ulepsza grę i można sobie grać jak się podoba.
Odpowiedz
Grał ktoś może z tym modem? Mam pytanie, jaki poziom można zdobyć grając w niego. Normalnie grając w bg1 mamy limit 161 000 exp., a to jest konwersja bg1 na silniku bg2 i teraz nie wiem, czy to ograniczenie dalej istnieje, czy też można zdobyć wyższy level. Z tego co zauważyłem dostaje się więcej exp. za zabite potworki.
Odpowiedz
Na tym TuTu się nie znam bo nie grałem, ale jeżeli chodzi Ci o zdobyciu wyższych poziomów to ściągnij sobie z insimilionu patch/mod, który ściąga limit doświadczenia i podwyższa go do 50 lvl
Odpowiedz
Z tego co pamiętam to zdejmuje limit , w każdym bądź razie nie ucina poziomu jak przenosisz się postacią do BG2
Odpowiedz
Wręcz przeciwnie nie zależy mi na osiągnięciu większego poziomu. Chcę tą postacią co gram w tutu, zagrać potem w normalne bg2. Dlatego bardziej mi pasuje jeśli to ograniczenie istnieje w tutu, bo moja postać nie zdobędzie jakiegoś niesamowicie wysokiego poziomu grając w bg1.
Odpowiedz
No ja w BG 1 bez dodatku grając sam Wojownik/Złodziej, wykonując wszystkie zadania zdobyłem 9 poziom Wojem i 11 Złodziejem i po przeniesieniu do BG 2 postaci miałem 7 Wojem i 8 Złodziejem
Odpowiedz
O czym ty piszesz ? Bez dodatku, czyli bez Opowieści z Wybrzeża Mieczy, bo tutu nie jest dodatkiem tylko modem . W takim razie jakim cudem miałeś taki wysoki level ? Chodziło ci raczej o grę bez moda.
Po za tym nie pytam kto miał jaki level kończąc jedynkę tylko o to czy w tutu zachowano limt exp?

Ps. Czemu ci spadł poziom? Ja zawsze jak importuje postać to ona zachowuje swój exp.
Odpowiedz
Pisałem o tym, ponieważ Lireal napisał, że nie zabiera XP przy przenoszeniu do BG 2 więc napisałem, że to nie prawda.Miałem taki lvl bo grałem z modem podnoszącym limit doświadczenia do 50 lvl.Poza tym każdy wie ze TuTu jest modem, nie wiem skąd wywnioskowałeś, że niby ja tego nie wiem

Wracając do tematu to TuTu łączy obie części i jaki jest limit doświadczenia to zależy czy masz zainstalowany dodatek czy też nie(OzWM).Więc jeśli masz zainstalowany dodatek to możesz osiągnąć maks 161 000 exp. a jeżeli nie to tyle ile jest w normalnym BG.Więc to tak jakbyś grał bez TuTu.Czyli mówiąc jednym słowem ograniczenie dalej istnieje.Nie jestem do końca pewny tego co pisze, ale jeżeli chcesz mieć spokój z limitem i nie pytać się już, to podwyższ go do 50 lvl.Ale widzę ,że chcesz żeby to ograniczenie istniało( i słusznie ) i tak chyba jest.

PS:Wiem, że treść jest trochę nie zrozumiała ale pisałem to na szybko
Odpowiedz
Wiesz, bo tak to trochę dziwnie napisałeś . Niby skąd miałem wiedzieć, że grałeś z modem zdejmującym limit exp. .

Tutu nie łączy gier tylko przenosi fabułę jedynki na silnik bg2. Grając w tutu nie można grać w dwójkę, dopiero trzeba usunąć tutu i dopiero granie w dwójkę jest możliwe . W jedną całość łączy mod Baldur's Gate Trilogy. Ale nie chce w niego grać, bo dostajemy tam 10% więej exp. za zadania i potworki. Więc przy przechodzeniu do bg2 miałbym znacznie wyższy level niż normalnie, a tego nie chcę.
Odpowiedz
Mocno niezrozumiała.. Szakal nie martw się nie osiągniesz jakiegoś mocno wymasowanego levelu nawet z dodatkiem.... chyba ,że będziesz przechodził grę kilka razy samemu ...a przy eksporcie postaci po prostu nie stracisz leveli!!!, a co Zola miał na myśli z tym dodatkiem i stratą doświadczenia to ja nie mam pojęcia ale chyba nie grał z Tutu ani BGT......
Odpowiedz

Użytkownik Szakal dnia nie, 17 lut 2008 - 09:24 napisał

Wiesz, bo tak to trochę dziwnie napisałeś . Niby skąd miałem wiedzieć, że grałeś z modem zdejmującym limit exp. .

Tutu nie łączy gier tylko przenosi fabułę jedynki na silnik bg2. Grając w tutu nie można grać w dwójkę, dopiero trzeba usunąć tutu i dopiero granie w dwójkę jest możliwe . W jedną całość łączy mod Baldur's Gate Trilogy. Ale nie chce w niego grać, bo dostajemy tam 10% więej exp. za zadania i potworki. Więc przy przechodzeniu do bg2 miałbym znacznie wyższy level niż normalnie, a tego nie chcę.

[post="107774"]<{POST_SNAPBACK}>[/post]


To zainstaluj sobie:
Ding0 Experience Fixer v6 (PL by Nastian) (375 kb)
Rozpakuj DEFJAM_v6.zip i uruchom setup-xpmod.exe
UWAGA: Przy takiej ilości modów warto radykalnie zmniejszyć ilość zdobywanego doświadczenia na wrogach:
- "Redukcja PD za pokonanie wrogow" - Zredukowac do 25% (3/4 mniej zdobywanego expa),
- "Redukcja PD za wykonane zadania" - wedle uznania.
UWAGA2: Pomiń instalacje komponentów:
- "Redukcja PD za zamki, pulapki i czary" - część składowa BGT 1.05,
- "Redukcja poczatkujacej liczby PD w SoA" - niekompatybilnych z BGT 1.05,
- "Redukcja poczatkujacej liczby PD w ToB" - niekompatybilnych z BGT 1.05.
Opis: DEF JAM redukuje ilość otrzymywanych punktów doświadczenia (PD) za wykonane zadania, zabicie potworów i inne czynności (rozbrajanie pułapek, otwieranie zamków i scrolle).
(skopiowane z Tawerny Horthgara)
pozdr.
Odpowiedz
mam BGT, wlasnie zabilem Sarevoka, pokazala mi sie wiadomosc abym udal sie do palacu ksiazecego i opowiedzial co sie stalo, wiec udaje sie we wskazane miejsce, tam jakis koles Belt (o ile dobrze zapamietalem) mowi cos o Athkatli i po zakonczeniu rozmowy wysyla mnie wlasnie tam, ale w pewnym momencie spotykam Mae'Vara ze swoja obstawa... i tutaj wszystko sie konczy mam cos takiego
http://www3.speedyshare.com/data/736905648...80/Baldr001.bmp
i nic niemoge dalej zrobic, czekam z 5 min i nic ;p co z tym dalej zrobic ? wie ktos?
Odpowiedz
Ale nie możesz nic zrobić, bo się wszystko wiesza, nie działając Ci skróty, nie możesz działać, czy się kończy, że akcja nie rusza do przodu?
Odpowiedz
nic nie moge zrobic, ani ruszac sie, ani skroty, nawet niemoge opcji najzwyklejszych wlaczyc, a postacie tylko stoja i kreca glowami (jak to postacie pozostawione same dla siebie) stoja i stoja i stoja i nic... a pewnie powinno cos sie dziac i powinienem wyladowac w lochach u Irenicusa ;D
Odpowiedz
A próbowałeś kilka razy wczytywać save? Może przeinstalowanie by coś dało, ale nie polecam Ci bo dużo tego jest.Chociaż wątpie, żeby pomogło.
Odpowiedz
kilka razy wczytywalem, ale za akzdym razem to samo, niewiem przespie sie i moze z rana cos poradze na to ;D w kazdym razie dzieki za pomoc

EDIT:
i niestety problem nadal istnieje nadal nic niemoge zrobic po rozmowie z tym czlowiekiem w palacu... znowu spotykam mae'vara... jest niezalezna rozmowa i na tym sie konczy... postacie dalej stoja w miejscu, nic sie nie dzieje... czekam okolo 10 min i sie wkurzam... a jedyne co dziala wtedy to alt+F4... ktos ma jakies pomysly co z tym zrobic (poza tymi ktore juz czytalem)
Odpowiedz

Przejdź do cytowanego postu Użytkownik Zola dnia sob, 23 lut 2008 - 00:40 napisał

Może przeinstalowanie by coś dało, ale nie polecam Ci bo dużo tego jest.Chociaż wątpie, żeby pomogło.


Cytat

Reinstalka - może coś się gryzie.


Cytat

ktos ma jakies pomysly co z tym zrobic (poza tymi ktore juz czytalem)



Courun Yauntyrr - Czytaj uważnie posty
Odpowiedz
niby wszystko moge zrobic najprosciej jak sie da... export glownej postaci i pozniej import w rozpoczetej przygodzie BG2... ale strace wtedy ciaglosc i jakos mi tak dziwnie (aha a tak przy okazji to wie ktos co sie dzieje w BGT jak przechodze gre druzynka calkowicie zrobiona przez siebie? czy reszta postaci tez przechodzi do BG2 czy tylko glowna?) heh chociaz w subie to i tak bez roznicy bo w BG2 i tak skladam druzyne z postaci ktore spotyka sie w grze Aerie rządzi !
Odpowiedz
Mam pytanie co do Item Upg,
chodzi mi o pas,
bo w liscie, ktora byla do sciagniecia razem z modem,
nie ma nic o tym jakie pasy i jaki po upg dadzą,
a podczas rozmowy z szanownym panem Cromwellem,
jednak mozna zapytac czy ulepszy nam "jakis" tam pasek,
on odpowiada, ze trzeba przyniesc wszystkie czesci, to ulepszy...

i tu moje pytanie, co to za częsci, gdzie je znalesc i jaki pasek wyjdzie? ~~
Czy 643 artykuły na GE nie mówią same za siebie?


Najładniejsza laurka, jaką kiedykolwiek dostałem. Dzięki. (;

Odpowiedz
← Baldur's Gate

BG 2 Tutu - bg1 - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...