[BGI] Doświadczenie

Nie widziałem, gdzie ten temat zamieścić i nawet jak go nazwać :?. Ale niech już będzie tu, bo po trochu OzWM dotyczy. Mam pytanie odnośnie doświadczenia. W podstawce BG można awansować do max. iluś tam punktów dośwaidczenie (ok. 7 levelu), natomiast w OzWM do wyższgo poziomu. Jeśli mamy zamiar eksportować postać do BG2, to po imporcie stracimy doświadczenie zyskane w OzWM (bo zaczyna się chyba z 7 levelem), czy pozostanie ono?

I nadejdzie wkrótce ten dzień...

RTS
Odpowiedz
Do końca nie jestem pewien, ale tak mi się wydaje - w OzWM możesz zdobyć najwyżej 161 000 doświadczenia, co jest równoznaczne z 8 poziomem - nie więcej. A chyba właśnie od 8 poziomu zaczynamy prowadzić postać w Cieniach Amn?
He is worried about what may happen when he passes on. So am I, but it is something I shall not dwell upon. I shall love him because he is deserving of my love, not because he saved me, not because he is human, not because he is a Hero of Neverwinter. No, I love him for the man he is.

lady Aribeth de Tylmarande




Odpowiedz
Niestety po eksporcie postaci do Baldur's Gate II zaczynamy z 7 levelem . Sam się zdziwiłem kiedy eksportowałem postać z Baldur's Gate I + Opowieści z Wybrzeża Mieczy, miałem ją w zasadzie na 9 poziomie a grzecznie zacząłem z 7 .
Odpowiedz
W BG można dojść do 89000 PDtków, a w TotSC do 161000. Po przeniesieniu postaci do BGII postać zaczyna ze standardową licza PDsów niezależnie czy jest nowa czy też eksportowana z poprzedniej częśći, nie pamiętam dokładnie ile ich jest, ale jak sprawdzę w instrukcji to podam ci dokładną liczbę. Poziom zależy oczywiście od klasy postaci.
Najwyższy kapłan po trzykroć błogosławionego Sleanesh'a, Wielki Arcymistrz MROCZNEJ Magyi po¶cielowej, Arcymistrz zakonu miło¶ników raka płuc, Mistrz gry, Czeladnik cechu piwożłopów, dla relaksu pod±żaj±cy via Egri Brikaver, oraz CZŁONEK Towarzystwa Macierzy Ziemi Cieszyńskiej.
Odpowiedz
Hmm. Czyli wszystko by się zgadzało. Kończysz starą przygodę i zaczynasz nową z 8 poziomem. Fenomenalnie . Szkoda tylko, że " do końca nie jestem pewien" pisałeś.

Szkoda, że w BG już w 3/4 gry można maksymalny poziom zdobyć :?

Ps. Długie są OzWM, bo jak tylko jeden poziom można zdobyć, to chyba nie za bardzo?

Ps2. Znów się ścigamy z postami . To to Scatio rozwiał moje wątpliwości.

I nadejdzie wkrótce ten dzień...

RTS
Odpowiedz
Kiedyś jak jakiś czas temu grałem magiem miałem go na 12 poziomie i eksortowałem go do dwójki to lewel straciłem ale przynajmnie zyskałem pynkty życia
Ja nie stety przyznaje że jakiegoś patch zainstalowałem co mi ograniczenia skasowało jeśli chodzi o doświadczenie
Odpowiedz
Dziwi mnie to troche co piszecie mój paladym miał owe 161000 PD po ukończeniu I z dodatkiem, przy przeniesieniu go do dwójki miał nadal 161000 PD i ten sam poziom.
"Mors omnia adequat"
Odpowiedz
Dziwne to mało powiedziane. U mnie wystąpił problem o którym wspomniałem powyżej i co by mówić u kilku znajomych grających w 2 również.
Odpowiedz
może dziwne ale tak mi się przydażyło
może spróbuje wytłumaczyć na 12 poziomie doświadczenia mag może mieć maksymalnie jakieś 70 punktów życia gdy eksportowałem ją to miałem maga na chyba dziewiątym poziomie
gdzie powinno być jakies 54 punkty życia a ja miałem 64 chyba tak
Zyskałem gdzieś 10-12 punktów życia .
Odpowiedz
Działo się tak ponieważ podczas awansu, odbywa się rzut kostką (w przypadku maga bojajrze k4) i od tego zależy ile punktów życia zostało przyznawane. Zapewne (jest to prawie nie możliwe ) nie miałeś za każdym awansem maksymalnego rzutu czyli 4, a przenosząc postać do BG 2 punkty życia rozdawane są tak, jakby właśnie wszyskie rzuty były maksymalne, stąd te dodatkowe punkty . Co robić aby przy kolejnych awansach już w BG 2 zdobywać maksymalną ilość punkót? Load and save, jeśli chce Wam się bawić .

I nadejdzie wkrótce ten dzień...

RTS
Odpowiedz
ja to tylko tak przykładowo dałem, napewno za każdym razem podczas awansu dawałem 6 punktów życia tego jestem pewien
Odpowiedz

Cytat

Co robić aby przy kolejnych awansach już w BG 2 zdobywać maksymalną ilość punkót?

W BG 2 po 10 poziomie (a raczej już 9) postacie w zależności od klasy otrzymują stałą liczbę PŻ, np. zbrojni – 3 PŻ.

Cytat

Zapewne (jest to prawie nie możliwe) nie miałeś za każdym awansem maksymalnego rzutu czyli 4, a przenosząc postać do BG 2 punkty życia rozdawane są tak, jakby właśnie wszyskie rzuty były maksymalne, stąd te dodatkowe punkty

Nie do końc tak jest, w BG 2 rzuty nie będą zawsze maksymalne, zależy jaki poziom trudności jest ustawiony, na najniższym (nowicjusz?) będą maksymalne, na najwyższym nie.

Cytat

Kiedyś jak jakiś czas temu grałem magiem miałem go na 12 poziomie i eksortowałem go do dwójki to lewel straciłem ale przynajmnie zyskałem pynkty życia

Żeby grać postaciami z BG 1 lub/i ewentualnie z OzWM z takim poziomem, na jakim ukończyliśmy tę grę, najlepiej wyeksportować postać do pliku, rozpocząć nową grę w Tronie Bhaala, zaimportować tę postać, a potem wyeksportować jeszcze raz i zacząć Cienie Amn...
Odpowiedz

Cytat

Dziwi mnie to troche co piszecie mój paladym miał owe 161000 PD po ukończeniu I z dodatkiem, przy przeniesieniu go do dwójki miał nadal 161000 PD i ten sam poziom.

Miałem dokładnie tak samo, więc rzeczywiście Scatio musiał mieć jakiegoś buga.

Cytat

Nie do końc tak jest, w BG 2 rzuty nie będą zawsze maksymalne, zależy jaki poziom trudności jest ustawiony, na najniższym (nowicjusz?) będą maksymalne, na najwyższym nie.

Czyli jeśli eksportowałem postać z BG OzWM do BG II, to punty życia nie były od razu przyznaczone maklsymalnie? Chodzi mi o sam eksport i początkową ilość PŻ.

I nadejdzie wkrótce ten dzień...

RTS
Odpowiedz
Ściągnąłem z netu patch do BG 1 który wyklucza limit doświadczenia oraz taki, który przy awansie dostaje maksymalne HP zawsze.Więc mam taki mały problemik, że nie wiem jak zainstalować te patche bo nie wiem jak się instaluje jakiekolwiek patche.

I mam jeszcze takie pytanie, ile powinienem dostać maksymalnie życia przy awansie jeżeli gram dwuklasowcem Wojownik/Złodziej ?? Chodzi oczywiście o BG 1
Odpowiedz
Co do tego patcha to sprawdź w readme albo na stronie z której go ściągałeś, powinno coś pisać.
Wolność ja kocham i rozumiem.
Wolności to ja oddać nie umiem.

-Lao Che
Odpowiedz
Cytuje plik Readme ''Należy przerzucić pliki do Override nadpisując pliki dodatku. Modyfikacja działa natychmiast, bez konieczności zaczynania gry od nowa.

Nie wiem jak mam nadpisać pliki dodatku?Poza tym jak rozpakowuje to każdy z plików jest podpisany 2da
np Backstab.2da więc są już chyba podpisane?Bo nie rozumiem o co w tym chodzi.Oczywiście przerzuciłem to wszystko do katalogu Override i przy awansie Dwuklasowcem ( Wojownik/Złodziej) ( bo ten patch jest na to, że przy awansie zawsze losuje maksymalną liczbę HP) na Złodzieja dostałem 4 punkty życia a wojownikiem 8
Odpowiedz
Zola, punkty zycia zaleza jeszcze od ilosci kondycji, wojownicy maja takie bonusy:
kondycja 15, +1 hp
kondycja 16, +2 hp
kondycja 17, +3 hp
kondycja 18, +4 hp
kondycja 19, +5 hp
kondycja 20, +5 hp
kondycja 21, +6 hp
kondycja 22, +6 hp
kondycja 23, +6 hp
kondycja 24, +7 hp
kondycja 25, +7 hp

ten bonus dostaje sie zawsze na poziom + rzut kostka odpowiednia do klasy postaci, wojownicy, paladyni i lowcy 1k10, zlodzieje i bardowie 1k6, kaplani i druidzi 1k8, i magowie 1k4
ale pewny nie jestem jak to jest z wieloklasowcami
Odpowiedz
← Baldur's Gate

Doświadczenie - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...