Baldurs Gate III - nowe przecieki

Zgodnie z newsem z naszej strony:

Cytat

Cytujemy niejakiego Achilleasa z RPG Codex, który rzekomo zgodnie z PC Gamerem (UK) twierdzi, że BG 3 jest już w produkcji. "Prawdopodobnie będe miał problemy przez to, że wam to powiedziałem ale nie mogę się powstrzymać. Baldur's Gate 3 jest w produkcji!. Naprawdę nie mogę zdradzić nic więcej poza paroma ogólnikami: nie tworzy go BioWare i nie będziecie się w niego zagrywać przez conajmniej dwa lata. Nie powinniście również spodziewać się klasycznego izometrycznego widoku jako, że firma, która zajmuje się produkcją sprzyja nowoczesnym trendom w tworzeniu gier".


Co wy na to? Jak dla mnie to powiało grozą...
Odpowiedz
W sumie to powiedział tylko czego nie będzie. Nie wiem co to są

Cytat

nowoczesne trendy w tworzeniu gier.
i co ma do tego rzut izometryczny. Czy chodzić tu może o TPP?
Odpowiedz
Podpisuję się pod zdaniem Ekh'a. Powiało grozą indeed...
Odpowiedz
Może trochę niefortunnie to przetłyumaczyłem Tar. Chodzi o to, że klasyczny widok izometryczny taki jaki był w Bg i BG2 nie znajdzie się już w BG3 ponieważ firma goni za nowinkami technicznymi. Czyli pewnie można się spodziewać jakiegoś 'wypaśnego' widoku 3D....
Odpowiedz
Marne nadzieje... Ni to BioWare, ni to widok izometryczny... To co to za gra będzie? xD

Byłbym zadowolony, gdyby ten tekst okazał się podpuchą...
Odpowiedz
Jeśli to prawda, to, wg mnie przynajmniej, gra ta będzie wielką klapą. BG bez rzutu izometrycznego sobie nie wyobrażam... Poza tym skoro grę robi inna firma to też nie świadczy dobrze. Pewnie chcą tylko zarobić wskrzeszając hit. To znaczy zagrać będzie można, ale ja jakoś nie wróżę temu projektowi dobrych ocen.
Wolność ja kocham i rozumiem.
Wolności to ja oddać nie umiem.

-Lao Che
Odpowiedz
Ja sądzę że trzeba poczekać z oceną aż będzie trochę więcej wiadomo, na razie prawie nic nie wiemy .

Cytat

BG bez rzutu izometrycznego sobie nie wyobrażam

Ja też nie wyobrażam sobie .

Oprócz tego sądzę że może być ciekawa ale też w ogóle niepodobna do BG 1 i 2 .
Odpowiedz
No właśnie, może się nazywać Baldurs Gate, toczyć się w tym świecie, ale nigdy nie uznam tej gry za tą z tej serii, to trochę podobnie jak z settlersami, gra fajna ale nie podobna do poprzednich

Odpowiedz
Pewnie walną połączenie gothica z NWN2 i tyle... a mi się łezka w oku kręci jak popatrzę nawet na Świątynię i jej grafe już o baldurku ręcznie malowanym nie wspominając......
Odpowiedz
Niestety czasy tych gier się skończyły i już nie wrócą
Co to będzie za 20 lat

Odpowiedz
Dla mnie niemal nieprawdopodobne jest, żeby ktoś stworzył grę choć trochę dorównującą BG Baldurek to była moja pierwsza gra, w którą naprawdę grałem i pierwszy cRPG. Grałem w obydwie części bardzo długo, a jednak nadal mi się nie znudziły Cała saga to jedna wielka gra wszechczasów I dla mnie ta saga ma tylko dwie części + dodatki. Jeśli zrobią trzecią część, to to już nie będzie Baldur.
Wolność ja kocham i rozumiem.
Wolności to ja oddać nie umiem.

-Lao Che
Odpowiedz
Zobaczymy co z tego wyjdzie...
Odpowiedz
Za 20 lat to nałożymy okularki podłączymy sensory do nerwów i co-co jumbo;) No wiem , że czasy takich gier już minęły ale myślę , że jeżeli ktoś by się odważył zrobić coś w ten deseń to by więcej kaski zgarnął niż na jakiś marnych obecnych cRPG-ach ale pomarzyć dobra rzecz...
Odpowiedz
Najlepiej jakby nic nie wychodziło, bo wątpię żeby nowi twórcy dorównali starym, a lepiej żeby trzeciej części nie było, niż żeby miała być to jakaś porażka plamiąca honor całej serii.
Wolność ja kocham i rozumiem.
Wolności to ja oddać nie umiem.

-Lao Che
Odpowiedz
Z pewnego źródła znam date premiery:

Premiera:Polska - 2009
Świat - 2009
Gatunek: RPG
Cechy gry: Wolna kamera
Tematyka: Fantasy
Seria: Baldur's Gate


Opis gry

Kontynuacja najbardziej chyba znanej serii komputerowych RPG. Gra jest tworzona przez duet Bioware i Obsydian w oparciu o nowy autorski silnik. Na razie rozpoczęła się dopiero faza preprodukcji.

Co ciekawsze obie firmy zgodnie zaprzeczają jakoby pracowały nad Bg3. Gra jest często mylona z projektem BG 3
Odpowiedz
lekki odkop tematu bo przed chwila sam zainteresowałem się tym tematem
theblackhound to będzie mod do NWN2 oparty na fabule BG3 Black Hound robiona przez Sawyera
Natiomiast aktualne BG3 to zupełnie nowy projekt..
Odpowiedz
Jak dla mnie, to to już nie będzie Baldur, bo:

- rzutu izometrycznego nie będzie
- zamiast tego swobodna kamera (Jak w NWN 2, zapewne)
- mechanika oparta bezie zapewne na D&D 4 (prawie jak NWN 2, no... mniej niż prawie)
- interface na pewno będzie wyglądał kosmicznie (nie wiem, do czego przyrównać, ale chyba znowu do NWN 2)

Innymi słowy, nawet gdyby stworzono to od podstaw, to to i tak będzie w tej chwili wyglądało jak NWN 2, ewentualnie zmieni się parę spraw, ale czy na lepsze?
Dzisiaj podzielę się z wami opowieścią o hipokryzji, kłamstwach i małych dzieciach.

Jak wszyscy dobrze wiedzą, nam Szajt został wykopsany z gry. I pewnego pięknego dnia, dostałem na forum taką oto wiadomość:

Cytat

Po namyśle uznałem, że dobrze zrobiłeś usuwając mnie. I to dla mnie samego. Chociaż szkoda mi konta, które tak długo pielęgnowałem, to przynajmniej już nie ryzykuję uzależnienia od zabawy oraz kontaktu z niektórymi idiotami. A więc dzięki, Rang.

Pozdrawiam.


Szajt! Z twoich ciągłych powrotów wnioskuję, że jednak skasowałem cię zbyt późno i uzależnienie jednak się rozwinęło. Zatem nie dziękuj mi, bo zawiodłem... Ale postaram się jak mogę, byś pozostał na odwyku, chociaż tak mogę ci jeszcze pomóc...
Odpowiedz
Sądzę, że w Trójce zabraknie tego klimatu, który towarzyszył nam w Jedynce i Dwójce. Raz, że na ogól tak bywa. Pierwsze części są lepsze niż piąte i szóste. Dwa, iż pewnie będzie to super, mega, bajer, który przy prostocie poprzedniów całkowicie zmieni oblicze gry.

Obym się mylił. ;>
Czy 643 artykuły na GE nie mówią same za siebie?


Najładniejsza laurka, jaką kiedykolwiek dostałem. Dzięki. (;

Odpowiedz
Pffrrrr. Normalka. Fallout 3, Diablo 3, BG3, wszystko się zmienia, większość do tego się zeszmaci pewnie. Nic to, nikt nie zabroni nam grać w stare, dobre, klimatyczne gry. ;p
- Tak, tak. Ja za każdym razem mówię co innego. - Aha. I?

- I nic. Uważam to za cnotę. (...) Dziennikarka pyta mnie, czemu ciągle zmieniam zdanie, a ja jej odpowiadam: "Żeby się uwiarygodnić". - "Uwiarygodnić"?

- Oczywiście. Bo zawsze mówię to, co w danej chwili czuję. Nie kalkuluję, nie kombinuję. Uwiarygodniam się przez to, że sobie zaprzeczam. - Przewrotne.

- Tak. I jutro temu zaprzeczę.
Odpowiedz
← Baldur's Gate

Baldurs Gate III - nowe przecieki - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...