Silnik wow'a kradziony?

Użytkownik MajareQ Kezarth dnia sob, 19 sty 2008 - 23:49 napisał

ja i tak bym w to nie grał, bo ma "kradziony" silnik od L2

Wut? Obie gry korzystają z CAŁKIEM odmiennych engine'ów, powiem inaczej, NCsoft i Blizzard nie lubią się za bardzo...
*

*
So Deunan wears a Prada and Briareos does a John Woo... Shirow save us...!
Z przyjemnością rozwinę ten temat
Na początku swój projekt Blizzard opierał na co prawda kupionym silniku od l2...
Ale o tym się nie mówi właśnie ze względu na wrogość tych firm...
w tym momencie Blizzard zarabia a NCsoft nie...

Użytkownik Dziewczę napisał

ja i tak bym w to nie grał, bo ma "kradziony" silnik od L2


Zamilcz dziewczę, albowiem nie wiesz co mówisz.
Tak po mojemu jeśli byłby on taki kradziony to by pewnie armia prawników jednej firmy zjadła prawników drugiej na śniadanie. Przecież to są rzeczy chronione chyba jakimis patentami i prawami i dosyć łatwo dojść czy jest 'kradzione'.
Jeśli panom z Blizzarda udało się zmienić silnik L2 na ten bryłkowaty, cukierkowy shit, to gratulacje
Ash nazg durbatulűk, ash nazg gimbatul, ash nazg thrakatulűk agh burzum-ishi krimpatul.

Uhm... Najpierw Blizzard "ukradł" silnik od NCsoftu potem zrobił Warcraft 3 a następnie przerobił go na WoWa.

Użytkownik MajareQ Kezarth dnia nie, 20 sty 2008 - 10:14 napisał

Z przyjemnością rozwinę ten temat
Na początku swój projekt Blizzard opierał na co prawda kupionym silniku od l2...
Ale o tym się nie mówi właśnie ze względu na wrogość tych firm...
w tym momencie Blizzard zarabia a NCsoft nie...

[post="102813"]<{POST_SNAPBACK}>[/post]



Miło by było jakbyś podał jakieś źródło tych informacji.
Mnie osobiście nie wydaję się żeby coś takiego istniało chociażby z tego co Dany napisał, grafika w tych dwóch grach jest zupełnie inna.
Ja także rozwinę swój post. Najpierw Blizzard zrobił Warcraft 3, a potem silnik graficzny z W3 enchantował.

PS. Oczywiście nie zgadzam się z Majerankiem.
Napisałem 'kradziony' w cudzysłowach, bo tak naprawdę nie był kradziony.
Na początku istnienia L2 - tzn pierwsze wersje bodajże C2, zostały kupione przez Blizzarda. Wtedy się o tym dowiedziałem, na stronie NCsoft chyba... Potem wybuchła wielka wojna Blizzard vs. NCsoft i informacja została całkowicie utajniona... Dlatego nie znajdziecie nigdzie informacji o pierwszej wersji silnika WoW.
Blizzard miał już wtedy Warcrafta 3 i połączył C2 i W3 i miał WoW :]
Teraz bardzo możliwe, że mają swój własny silnik, ale fakt, faktem...

Co do grafiki to zgadzam się z Dany'm ... stfu!
stfu to możesz pisać do kolegi na gg...

Użytkownik Taramelion dnia nie, 20 sty 2008 - 13:09 napisał

Ja także rozwinę swój post. Najpierw Blizzard zrobił Warcraft 3, a potem silnik graficzny z W3 enchantował.

Powiedzmy, że też bym to tak żartobliwie ujęła.

No cóż, bycie fanboyem trudna rzecz. Ujawnianie teorii spiskowych na temat dwóch BARDZO różnych ale nadal konkurencyjnych systemów rozgrywki też jest trudne, jeśli nie pracuje się w którejś z firm.
Zazwyczaj kradzież silników kończy się obsuwą wydania którejś z wersji. Premiera obu gier miała zaś miejsce w 2004 roku, L2 w kwietniu, WoW w listopadzie. Więc jak, Blizzard miał ukraść C2 z przyszłości? Taa, mają tam gdzieś portale, które zostały im z Diablo.

Wiesz co może Blizzard kupić od NCsoft? CAŁY NCsoft. Nie musieli niczego kraść, bo mają wystarczająco dużo kasy, aby wynająć ludzi do roboty. Zamykam temat, bo od początku nie miał nawet czułek.
*

*
So Deunan wears a Prada and Briareos does a John Woo... Shirow save us...!
← World of Warcraft
Wczytywanie...