[BGI] Moje bugi w Baldurze

Nie wiem, czy mam jakąś feralną wersję, w każdym razie mam bugi, o których nie znalazłem informacji w necie.
Bug 1. Prawie wszystkie teksty mówione w grze są urywane, słyszę tylko drugą część zdania. Na przykład, gdy moja postać mówi :,,Będzie zrobione", ja słyszę jedynie ,,bione" ,,one" lub samo ,,e". To samo z tekstem: ,,Jak miło poznać tak kulturalną osobę jak ty", słyszę jedynie ,,ulturalną osobę jak ty" lub różne kombinacje tego, rzadko kiedy słyszę całą wypowiedź. Dotyczy to tylko tekstów postaci, na przykład wypowiedzi Fronczewskiego zawsze słyszę w całości. Oczywiście dotyczy to wszystkich tekstów postaci, a te powyżej podałem jedynie jako przykłady. Z dźwiękami w grze i muzyką też nie mam problemów. Jest to dosyć wnerwiające, zwłaszcza, że mam to od początku gry.
Bug 2. Nie mogę wejść do Pałacu Książęcego we Wrotach Baldura. Ciągle słyszę polecenie Fronczewskiego, że mam zebrać drużynę, mimo, że wszyscy stoją przed wejściem.
Bug 3. Znikające postaci. Nie mogłem wykonać questu dla Ghoraka. Gdy zaniosłem tą czaszkę Kerepha tam, gdzie trzeba, a potem wróciłem do domu Ghoraka, jego już tam nie było. Dom był pusty i nie mogłem dokończyć zadania. Było też takie zadania, żeby od kapłanki Umberlee zabrać ciało dziecka i zanieść je do nekromanty. Zrobiłem to. Przed wejściem zaczepił mnie jego brat i zaprowadził mnie do środka. Jednak już po wejściu do środka zagadnąłem go jeszcze raz i... Pojawił się dokładnie ten sam tekst. Znów chciał mnie zaprowadzić do swojego ojca, mimo, że już byłem w środku. gdy się zgodziłem, wyszedł i już nie wrócił, po prostu zniknął. Gdy załatwiłem sprawę w Siedmiu Słońcach i zdałem raport Scarowi, ten powiedział, że musi ze mną omówić sprawę Żelaznego Tronu i że będzie czekał przed wejściem. Gdy wyszedłem za nim, zniknął i nigdzie go nie ma.
Bug 4. Siedem Słońc. To chyba najbardziej zabugowana lokacja. Gdy poszedłem na drugie piętro i pogadałem z tym strażnikiem, Baldithem, czy jak mu tam, spytał, kim jestem i co tu robię. Powiedziałem więc, że na polecenie Aldetha sprawdzam jego przyjaciół. Gdy zagadnąłem go jeszcze raz, walnął jakiś standardowy tekst. Poszedłem potem do pokoju obok i zabrałem te dokumenty z biurka. Zagadnąłem go jeszcze raz, a on... Znowu zapytał mnie, kim jestem i co tu robię. Musiałem mu znowu tłumaczyć, a potem pokazałem mu te dokumenty. Poszedłem na górę i wybiłem te sobowtórniaki, potem te na dole. Wróciłem do strażnika, a on znów mnie zapytał, kim jestem i co tu robię. W konsekwencji musiałem wracać się na górę, bo zostawiłem te dokumenty, myśląc, że już nie będą potrzebne i kolejny raz tłumaczyć mu, kim jestem i co tu robię. Dopiero wtedy pogratulował mi zabicia sobowtórniaków. Zszedłem z powrotem na dół i... Sobowtórniaki, które przed chwilą zabiłem, znowu mnie zaatakowały. Zabilem je więc drugi raz. Gdy znowu tam zszedłem, znowu ożyły... I mogę tak w nieskończoność, a one ciągle ożywają. Te na górze cały czas leżą martwe, jedynie te na dole się resetują.
Bug 5. Taki drobny błąd, raz mi się zdarzyło, że jedna z postaci wlazła za ścianę, za którą teoretycznie nie da się przejść i nie mogła wrócić. Gdy kazałem całej drużynie się przespać, postać wróciła na miejsce.
Bug 6. Wyszukiwanie ścieżek mam na maksa, ale i tak postaciom zdarza się pogubić drogę. To akurat normalne. Najgorsze, gdy po drodze któraś postać się zatrzyma, przez co muszę tracić czas na doprowadzanie jej oddzielnie do celu. Zdarza się też dość często, że przy wchodzeniu do budynku postać zachaczy o jakieś drzewo i zaczyna się trząść (dosłownie), więc muszę ręcznie oprowadzać ją dookoła drzewa. Jest to dość męczące, bo obszary są rozległe, a postacie chodzą dość wolno.
Podsumowując, najwięcej bugów mam w samych Wrotach Baldura. To znikanie postaci wcześniej się nie zdarzało. Czy jest jakiś patch, który naprawiłby choć jeden z tych bugów? Najpoważniejsze są te 3 pierwsze i na ich naprawie najbardziej mi zależy. Z góry dzięki. Mam oryginalną, polską wersję, kupioną w dość drogim, ekskluzywnym wydaniu, więc te bugi są tu trochę nie na miejscu. Czy u któregoś z Was też są takie bugi?
Odpowiedz
To, że postacie nie znajdują drogi to nie bug Ja też to mam, po prostu postać chce dotrzeć jak najprostszą drogą do celu i np zatrzymuje się na jakimś drzewie.

Co do innych bugów, to rzeczywiście coś jest nie tak. Spróbuj może skopiować save'y i przeinstalować grę, albo poszukać jakichś patchów, ale jeśli masz oryginała, to powinno wszystko być dobrze... Na twoim miejscu zrobiłbym reinstalla.
Wolność ja kocham i rozumiem.
Wolności to ja oddać nie umiem.

-Lao Che
Odpowiedz
To nie do wiary... Ustawiłem tryb zgodności na Win98 i część problemów znikła. Lothander, którego wcześniej spławiłem, znowu czeka przed namiotem, a Scar czekał na mnie przed wejściem do koszar Płomiennej Pięści, mimo, że wcześniej z pewnością go nie było. Pozostałe bugi nadal aktualne, ściągam właśnie sterowniki do mojej karty dźwiękowej, po zainstalowaniu napiszę, czy to coś dało.

EDIT:
Niestety, nic mi to nie dało. Mam kartę Realtek HD. Po ustawieniu na tryb zgodności z Win98 pojawił się Scar i Lothander, ale gra zaczęła lekko skakać, jakby opuszczała niektóre ramki (tak, jakby było włączone frame skip). Jest to trochę uciążliwe, ale da się grać, mimo to wolałbym, żeby tego nie było. Nadal słysze jedynie końcówki wypowiedzi postaci, a nawet chyba jest trochę gorzej, bo teraz rzadziej się odzywają, a mam ustawione, żeby się odzywali zawsze. Czytałem, że przy pałacu książęcym powinien stać jakiś strażnik, który umożliwia wejście do środka, ale u mnie go nie ma. Na razie nie będę reinstalował gry, ale może macie jakieś inne rady?
Odpowiedz
Jak obraz skacze, to może ściągnij też nowe sterowniki do Twojej karty graficznej... Albo poszperaj w opcjach gry, może tam masz coś źle ustawione.
Wolność ja kocham i rozumiem.
Wolności to ja oddać nie umiem.

-Lao Che
Odpowiedz
Wcześniej nie skakało, zaczęło skakać, jak włączyłem ten tryb zgodności. Mimo to muszę mieć go włączonego, bo dzięki niemu mogę ukończyć grę. Wcześniej chodziło płynnie, co wyklucza winę karty graficznej i ustawień gry.
Odpowiedz
A nie możesz po prostu zrobić questa z Lothanderem, zrobić save'a i z powrotem ustawić tryb zgodności z XP(czy co tam masz)?
Wolność ja kocham i rozumiem.
Wolności to ja oddać nie umiem.

-Lao Che
Odpowiedz
W sumie mogę, ale po tym ustawieniu oprócz Lothandera pojawił się też Scar przed wejściem, więc boję się, że jeszcze coś się zepsuje. A to skakanie nie jest aż tak uciążliwe, zrzut ekranu mam regularnie jakieś ćwierć sekundy przerwy na pięć sekund gry. Bardziej mi zależy na tym bugu z dźwiękiem i z pałacem książęcym. Szukałem patchy, ale znalazłem tylko dwa; jeden aktualizował grę do wersji, którą mam od początku, a drugi poprawia coś w multiplayerze, więc oba są dla mnie bezużyteczne.
Odpowiedz
A po co chcesz wchodzić do pałacu książęcego? Tam będziesz musiał wejść dopiero prawie pod koniec gry, w 7 rozdziale.
Wolność ja kocham i rozumiem.
Wolności to ja oddać nie umiem.

-Lao Che
Odpowiedz
Chwila, ale w takim razie wcześniej nie można tam wejść? Bo jeśli można, to prawdopodobnie w 7 rozdziale też nie będę mógł tam wejść. Próbowałem w piątym i w szóstym, w którym teraz jestem i wątpię żeby w 7 się to zmieniło. No, ale zobaczymy... Tylko napiszcie, czy wcześniej tam można wejść, bo może to wcale nie jest bug
Odpowiedz
wchodzisz tam dopiero gdy rozwaliłeś wszystkich w żelaznym tronie i masz pamiętnik Saveroka oraz masz zaproszenie od tych zabójców z kanałów gdzie są kurtyzany jeśli wcześniej nie widziałeś strażnika Bill miał na imię bodajże to może być kłopot bo mi się zdaje że on tam zawsze stoi wygląda on jak zwykły pachołek z Płomiennej Pięści
Dota ownz [you]
„Dies irae, dies illa
Solvet saeclum in favilla
Teste David cum Sybilla
Quantus tremor est futurus..."
Odpowiedz
Jestem już w 7 rozdziale i Bill się pojawił. Teraz mogę wejść do Pałacu. Wcześniej tego kolesia z całą pewnością tam nie było. Trochę głupio to twórcy zrobili, bo to wygląda jak bug. Po nakierowaniu na bramę pojawiają się te złote schodki, sugerujące, że można tam wejść, no i Fronczewski gada, że przed wyruszeniem w drogę należy zebrać drużynę... Byłem pewien, że to bug. Przed 7 rozdziałem nie powinno być tych schodków, bo wprowadziło mnie to w błąd.
Odpowiedz
??

??


Nie wiem co to ma być, dość dziwne ale i śmieszne.Jak naciskam w ekwipunku na to co kupiłem to pisze że ''Ten przedmiot nie ma żadnej przydatnej właściwości''Przytrafiło mi się to w Gospodzie Candlekeep na początku gry.Dziwne ale prawdziwe
Odpowiedz
czasami mi się trafiał taki bug że dane zadanie mogłem wykonać 2 lub nawet więcej razy...
Dota ownz [you]
„Dies irae, dies illa
Solvet saeclum in favilla
Teste David cum Sybilla
Quantus tremor est futurus..."
Odpowiedz
← Baldur's Gate

Moje bugi w Baldurze - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...