[BGI] Jaja

Jak wiadomo autorzy gier często wciskają gdzieś w trakcie swoich dział śmieszne sytuacje nawiązujące do książek, filmów czy innych rzeczy. Fallout był grą, która była wręcz przesycona takimi esterami, w Gta też ich było sporo, zwłaszcza w 3. Maz Payne też nie był od nich wolny.

A czy w BG też są?

Kilka dni temu zacząłem grę w jedynkę. Oto co zauważyłem, a będę szukał śmiesznych rzeczy przez cała grę.

1. Gdy przyłączymy do drużyny Garica, barda, który przekazuje nam zadanie od Slike zdarzy się, że biedak oberwie porządnie. Wtedy mówi. Dzielny, ach dzielny sir Gaick, pierwszy pokazał drogę, Dzielny, ach dzielny sir Gaick pierwszy dał nogę. Jest to nawiązanie do Filmu Monthy Pythona pt.Monthy Python Święty Gral w którym to była postać pewnego tchórza Sir Robina chodzącego z grupą bardów śpiewem wychwalających jego odwagę. Ale Sir Robin był tchórzem zgrywającym twardziela. Więc ta trupa śpiewała, po pewnej walce, Dzielny, ach dzielny sir Robin, pierwszy pokazał drogę, Dzielny, ach dzielny sir Robin pierwszy dał nogę.


Jeśli znaleźliście też jakieś estery lub macie śmieszne screeny lub cokolwiek zapraszam do podzielenia się z tym.

Ja wyruszam na wyprawę by szukać reszty dowcipów autorów Wrót Baldura
[url="http://tektek.org/avatar/11954675"][/url]

Odpowiedz
Cóż najbardziej znanym easter eggiem jest chyba wesołe trio Larry, Darryl, Larryl - tasloi, kobold i xvart, którzy chcą zrobić karierę i jak będziesz miły to dadzą ci swój autograf z dedykacją. Znaleźć ich można w którejś z zachodnich puszcz.
Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to właśnie robi.


Odpowiedz
Co do Larry'ego i Darrylów, to ich imiona nawiązują do gwiazd telewizyjnego programu (bodajże "Bob Newhart Show"), więc ich autograf może się okazać cenny
Wolność ja kocham i rozumiem.
Wolności to ja oddać nie umiem.

-Lao Che
Odpowiedz
Ja znam takie

Hasło do gildii złodziei cienia we Wrotach: Fafhrd. Nawiązanie do Sagi o Fafhrdzie i Szarym Kocurze Fritza Leibera.

Bard Poe na moście Firewine. Nawiązanie do nazwiska słynnego angielskiego poety

Poza tym Tutaj
jest dużo nawiązań ale niestety po angielsku, jeżeli ktoś zna dobrze angielski to może sobie poczytać
Odpowiedz
← Baldur's Gate

Jaja - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...