[TESIII] Rodzaj Klejnotu duszy ma wpływ na zaklinanie?

Witam wszystkich. Jak pewnie wszyscy wiedzą, występuje kilka rodzajów klejnotów duszy: nędzny, duży itp. itd.
Jak tez pewnie wiekszosc osob wie, w Morrowindzie dosc popularne i efektowne jest zaklinanie przedmiotów, np. broni.

Cóż, do zaklinania potrzebny jest klejnot duszy. I tu jest moje pytanie:

Czy "rodzaj" tudzież jakość klejnotu duszy wpływa na poziom zaklęcia rzuconego na miecz? Mniemam ze tak, ale jak bardzo? Im lepszy, tym wiekszy ladunek?

Z góry dziekuje za pomoc
Od miłości niedaleko do nienawiści



"The days of boring beats are numbered!":
2.05.09 <- Future Memories
Odpowiedz
W zasadzie Wielki Klejnoty Duszy (i Gwiazda Azury) dają Ci STAŁY efekt zaklęcia na przedmiocie. Im przedmiot ma większą "wartość", tym lepsze zaklęcie może w sobie pomieścić, ale bez przesady - potężne zaklęcia się mogą nie zmieścić.
Zatem klejnot wpływa na poziom zaklęcia, gdyż lepszy klejnot=większa szansa na udane zaklinanie, z tym że im lepszy chcesz stworzyć przedmiot tym szansa niepowodzenia większa.
Znalazłem jedyne źródło i cel wszelkiej racji
Odpowiedz
Czyli mając dajmy na to nedzny klejnot duszy czy maly klejnot duszy nie zrobimy jakiegos dosc dobrego zaklecia a szansa na powodzenie i tak bedzie mala?
W takim razie skad skminic duzy klejnot ? Wiesz moze?
Od miłości niedaleko do nienawiści



"The days of boring beats are numbered!":
2.05.09 <- Future Memories
Odpowiedz
Te większe w jaskiniach bandytów, w posiadłościach (kradzież, bądź czasem legalnie). Porozglądaj się po kupcach (zwłaszcza w gildii magów) i koniecznie zdobądź Gwiazdę Azury - będzie można ją używać cały czas i złapie najsilniejsze dusze (w tym i Viveca).

Aha - wartość znalezionego klejnotu duszy zależy też od poziomu postaci.
Znalazłem jedyne źródło i cel wszelkiej racji
Odpowiedz
Wlk thx

Gwiazde Azury to kiedy mozna zdobyc, gdzies o niej czytalem ale zapomnialem

Mam daedryczna Dai Katane, bardzo dobra, a nie oplaca sie kupowac jakiegos zlomu u handlarzy bo jest magiczne. Dlatego tez chce u zaklinacza umagicznic sobie katane. Mam nadzieje ze pomysl mam dobry
Od miłości niedaleko do nienawiści



"The days of boring beats are numbered!":
2.05.09 <- Future Memories
Odpowiedz

Użytkownik Almonaster dnia czw, 10 sty 2008 - 22:14 napisał

Wlk thx

Gwiazde Azury to kiedy mozna zdobyc, gdzies o niej czytalem ale zapomnialem

[post="101286"]<{POST_SNAPBACK}>[/post]




Zdobyć można w ramach questu. W Klasztorze Holamayan jest kaplica, a tam posąg Azury. Pogadaj z posągiem, by dostać zadanie. Zgodnie z nim idziesz na taką wyspę na północy (niedaleko Dagon Fel, na północ od Kopalni Jaj Pudai) i tam masz pokonać parę potworków. Nie pamiętam już z jakimi walczysz, ale jest na pewno Złota Święta, Ogrim i jakieś Atronachy. Ta pierwsza ma przy sobie Sygnet Sheogratha. Pamiętaj, że do tej chaty obok NIE WOLNO WCHODZIĆ, bo nie wykonasz zadania. Teraz grzecznie wracasz do rzeczonego posągu Azury i dostajesz Gwiazdę Azury (wartą 5000).

Daedryczne dai-katany są bardzo mocne, więc warto je zaklinać.
Znalazłem jedyne źródło i cel wszelkiej racji
Odpowiedz
Aha Thx

Sluchaj jeszcze jedno pytanie

Zeby zdobyc jakas dusze to musze na kogos/na cos rzucic z takiego zwoju chwytanie dusz i wtedy ta dusza bedzie w klejnocie duszy ?
Od miłości niedaleko do nienawiści



"The days of boring beats are numbered!":
2.05.09 <- Future Memories
Odpowiedz

Użytkownik Almonaster dnia pią, 11 sty 2008 - 15:05 napisał

Aha Thx

Sluchaj jeszcze jedno pytanie

Zeby zdobyc jakas dusze to musze na kogos/na cos rzucic z takiego zwoju chwytanie dusz i wtedy ta dusza bedzie w klejnocie duszy ?

[post="101330"]<{POST_SNAPBACK}>[/post]




Rzucasz zaklęcie (osobiście polecam zaciągnąć się nawet na rekruta do gildii magów i kupić sobie to zaklęcie) w ten sposób, że wybierasz je do użycia na potworka i rzucasz jak zwykły czar (z osób możesz złapać duszę tylko Lorda Viveca) i czekasz, aż pojawi się nad potworkiem taka fioletowa poświata. Nie zawsze działa za pierwszym razem, więc trzeba w razie czego powtórzyć. Pamiętaj też, by nie stać za daleko.
Gdy się uda to takiego potworka trzeba zabić - po zabiciu dostaniesz stosowny komunikat, że udało Ci się uwięzić duszę i jeden klejnot zostanie zajęty przez duszę tego zabitego.
Znalazłem jedyne źródło i cel wszelkiej racji
Odpowiedz
A taki zwoj Fggoyego czy jakos tak, nie pamietam dokladnie nazwy, 35 takich znalazlem w kilku jaskiniach zlodziei i tam na nim pisze ze daje chwytanie dusz na 60 sekund. To tez bedzie dobre?
Od miłości niedaleko do nienawiści



"The days of boring beats are numbered!":
2.05.09 <- Future Memories
Odpowiedz
Też dobre, ale ma ograniczenie czasowe. Dlatego zaklęcie lepsze, ale od biedy zwój też się nada.
Znalazłem jedyne źródło i cel wszelkiej racji
Odpowiedz
Aha thx
Od miłości niedaleko do nienawiści



"The days of boring beats are numbered!":
2.05.09 <- Future Memories
Odpowiedz
← The Elder Scrolls

Rodzaj Klejnotu duszy ma wpływ na zaklinanie? - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...