[NWN1] Jaką klasę radzicie dla 'laika'?

A dla mnie krasnolud-wojownik to klasa zbyt prosta. Nie mam przyjemności z gry. Jeśli chodzi o łowcę, to kiedy zrobiłem sobie tą postać, uważałem że jest słaba, ale wytrwałem chwilę, dobrałem odpowiednie atuty i z krótki mieczem +1k6 obrażeń od dźwięku (niestety dopiero po pokonaniu ręki Moragi) i długim mieczem +1k10 (już w 1 rozdziale można mieć... ja dopiero w trzecim ) moja postać była naprawdę potężna. Są postacie takie jak wojownik, czy barbarzyńca, które od razu wymiatają, a są też takie, z którymi trzeba poczekać na niesamowity efekt.
Kolejna postać, którą warto grać jest mnich (krasnolud/człowiek). Nie przeszedłem nią gry (nie chciało mi się, zacząłem od nowa łotrzykiem ), ale od początku ma świetne atuty, a z czasem jest tylko lepiej. przy dobrym ekwipunku na 10 lvlu można naprawdę wymiatać (jak na 10 lvl ).
Odpowiedz
No to ja powtórzę to co mówiłem już wiele razy...

Najlepszą klasą jest... (dramatyczna pauza)... CZARODZIEJ!!! Wymaga pewnego zaawansowania i znajomości systemu by nią w pełni efektywnie grać, lecz jest potężna....
Odpowiedz
Ech chłopaki kolega się pyta jaka rasę i klasę polecacie dla laika a wy mi tutaj dysputę ,która jest najlepsza...Jasne że czarodziej wymiata ale jeżeli ktoś gra 1 raz to mu współczuje bo co chwila będzie gryzł kwiatki na początku rozgrywki i się pewnie zniecheci..dlatego proponuje wojownika krasnala na pierwszy raz...(sam gram zupełnie inną postacią ,żeby nie było....)
Odpowiedz
Kapłan jest ok postacią ale laik może się trochę pogubić w domenach i ikonkach czaru(sam się czasem gubię szczerze mówiąc;)...No i czarowanie też do najprostszych rzeczy nie należy na początku przygody z NWN( chodzi mi o atuty, rozłożenie cech itp) a Takim wojem młócisz wszytko co na drodze i poznajesz pomału świat:)dlatego uważam , że rozpoczęcie gry czołgiem krasnoludem jest całkiem niezłym pomysłem a później to niech już sam oceni czy woli czary czy miecz czy atak z za-skoczki:)
Odpowiedz
Lionel... mi spokojnie skradanie się itp. zastępuje czary. Nie jestem jakimś zwolennikiem magii. No chyba że mówimy o gnomie iluzjoniście. Ze wszystkich sztuk magii iluzjonizm do mnie przemawia najbardziej.
Odpowiedz
Nie mówię, że łotrzyk nie jest fajny, bo jeżeli uroisz sobie, że taki klasyczny niziołek wyłania się z ciemności i szast prast podżyna aortę przeciwnikowi. Słychac tylko stłumioty jęk ofiary. Tak to można grac, ale wojem, który leci w największą rzeź i cały jest we krwii to nie dla mnie. Ja wole trochę pomysleć jaki czar zastosować i nie pobrudzić mojej togi kapłana Pelora .
Odpowiedz
A ja tam lubię czuć full kontakt jak to się mówi:) ale czarem też nie wzgardzę
Odpowiedz
Dla laika najlepszy jest rycerz/barbarzyńca - krasnolud bo w sumie nie trzeba za dużo myśleć, no chyba że przy wyborze zbroi bo atuty itp. można dać "zalecane"
Odpowiedz
Paladyn/Barb? Czy barbarzyńca nie wymagał charakteru "dowolny niepraworządny"?
Odpowiedz
Na początek poleciłbym Ci Wojownika,ale skoro chcesz jeszcze troche magii to wg.mnie klasa Paladyna jest ok
Odpowiedz
← Neverwinter Nights

Jaką klasę radzicie dla 'laika'? - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...