[NWN1] Wasza ulubiona broń

A więc, w tym temacie macie szansę powiedzieć o swojej ulubionej broni/typie broni. Może być ogólnie, a może być też taka, która według was pasuje tylko dla określonej klasy/rasy.
Żeby nie było zacznę od siebie.
Ogólnie patrząc na broń, uwielbiam kukri. Po prostu dobrze mi się kojarzy i najczęściej tą broń wybieram grając łotrzykiem.
Kolejną bronią, choć tym razem taką, która według mnie świetnie pasuje do barbarzyńcy jest młot bojowy. Jak dla mnie, to wściekły barbarzyńca miażdżący swoich wrogów młotem to szczyt barbarzyństwa.

...Teraz wasza kolej.
Odpowiedz
Pierwszy raz grając w D&D (a od tego zapoczątkowała się moja przygoda z rpg w FR, baldury, icewindy, neverek) wybrałem barbarzyńcę, w dalszym ciągu jest to moja ulubiona klasa, z podstawowego ekwipunku, topór dwuręczny, niby minimalne mniejsze od takiego ogromnego miecza ale zawsze lubiałem broń toporzastą a z tą wiąże mnie sentymencik początków, to jest moja ulubiona broń, ją zawsze rozwijam a po dodaniu w 2cz NWN atutu małpi chwyt biegam z dwoma takimi (a z epicką walką dwoma brońmi w dodatku kary, tracą znaczenia).
Cytując moją babcię: sralis mazgalis rewerendus duptus
Odpowiedz
Ulubiona broń? Kijaszek rzecz jasna... Prosty w obsłudze i może być używany przez wszystkich.
Odpowiedz
Ja, jako krasnolud wybieram krasnoludzki topór lub zwykły, bojowy.

Zawsze mnie do nich ciągnęło...
Odpowiedz
Oczywiście że topór! Bez topora mój Krasnolud by się na mnie obraził
Odpowiedz
Zapomniałem jeszcze o jednym!

Moją drugą ulubioną bronią jest.... sztylet! Mały, lekki, prosty w obsłudze i poręczny. Użyteczny dla każdego.
Odpowiedz
Ja będę tendencyjny i dla swojego łowcy wybieram długi mieczyk(astralne ostrze) i małe kukri w drugą łapkę..
Odpowiedz
Zawsze czułam pociąg do Mieczy Półtoraręcznych. Jakoś zawsze mi się podobały.
A tak mniej sztampowo, to grając Paladynem, lubię bawic się Młotami Bojowymi, na modłę palasków z WIII.
Odpowiedz
Zależy od klasy

- PALADYN - moja pierwsza postać no i co mogłem dać mu w łapkę? Wielgachny miecz dwuręczny
- WOJ/MISTRZ BRONI - Krasnolud...ale...zabijecie mnie ale...miecz półtoraręczny
- ŁOTRZYK/ZABÓJCA - Dwa rapiery w łapy i kolo na odpowiednim poziomie wymiatał.


Odpowiedz
Ehh... gdyby był to prawdopodobnie powiedziałbym, że łańcuch (obok kukri). Żałuję, iż nie ma broni, której w DND jest nawet poświęcona klasa prestiżowa (zresztą całkiem, całkiem). Brakuje mi również pazurów wszelkiego rodzaju...

...Jak tak sobie myślałem o broniach, to przyznam, że w NWN mam słabość do halabardy. Taki topór na drążku...
Odpowiedz
Topór dwuręczny/bojowy, bo raczej nie wyobrażam sobie krasnoluda bez topora ...
Odpowiedz

Użytkownik Ellesis dnia wto, 08 sty 2008 - 18:19 napisał

- WOJ/MISTRZ BRONI - Krasnolud...ale...zabijecie mnie ale...miecz półtoraręczny

[post="101027"]<{POST_SNAPBACK}>[/post]



Półtoraręczniak dla krasnoluda?! Herezja!
Odpowiedz
Kaskaderze... muszę przyznać, że krasnolud bez topora to prawie jak nie krasnolud... ale uważam że topór można z powodzeniem zastąpić starym, dobrym młotkiem
Jestem fanem broni miażdżonych...
Odpowiedz
heh kiedyś zrobiłem krasnala na luki....i to dopiero była herezja . W sumie to każda broń jest niezła jak się umie tylko nią machać
Odpowiedz
Majaczycie panowie, znowu.
Całkiem fajna zabawa jest z biczem (pejczem?).
Odpowiedz
Najfajniejsza jest zabawa z kataną w jednej i kukri w drugiej... Można się poczuć hm... wschodnio.
Odpowiedz
Jako czarodziej najlepsza kusza (wyrzutnia bełtów czy coś takiego). Dla paladyna zawsze dawałem dwuręczny mieczyk (zwykle elektryczny). Zaś wojownikiem lubiłem pomachać jakimś młotem.
Odpowiedz
Witajcie,dopiero dzisiaj się zarejestrowałem na tym forum pomimo tego że losy stronki śledzę już od dłuższego czasu


Więc moja ulubiona broń to długi miecz,szczególnie jeśli chodzi o NWN to jest to "Ostrze zimnego żelaza" chociaż nie pogardzę również dobrą halabardą którą wykuli mi na zamówienie zwie się "Pogromca +4"

Pozdro xD
Odpowiedz
← Neverwinter Nights

Wasza ulubiona broń - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...