[NWN2] Co mi się nie podoba w NWN2

Nie, to też jakoś tak działało, ikona to bodajże dwie rączki obok siebie i jakieś tam strzałeczki o.0

a walka "akimbo" to taki smutas z dwoma nożami :>

[Dodano po chwili]

wyobrazcie sobie sytuacje -> Łowca na wysokim lvlu (wieksz. walka dwiema broniami, OBURĘCZNOŚĆ, duży bazowy atak) walczący dwoma mieczami dwuręcznymi, takimi jakie ja robie (obr do 25) i to w obu rękach

... masakra o.0

Gdzie indziej jestem znany jako "farfel" więc jakby coś nie ukradłem komuś sygnatury
Odpowiedz

Cytat

nie za bardzo przypadł mi do gustu atut oburęczności (czy coś w tym rodzaju, dawno nie grałam, nie pamiętam), pozwalający postaci trzymać bronie dwuręczne w jednej łapie.

Ten atut to bodajże "Żelazny Chwyt"(tak jest w polskiej wersji podręcznika do D&D). Nie należy zapominać, że NwN2 jest oparte na zasadach D&D ver. 3.5, a tam taki atut jest. Może i wygląda komicznie, ale w końcu to heroic jest...
Kneel before my sword, worm! Now, you shall die...
Odpowiedz
Jaki atut jest potrzebny do tego atutu? Bo jeszcze go w 2jce nie widziałem...

Gdzie indziej jestem znany jako "farfel" więc jakby coś nie ukradłem komuś sygnatury
Odpowiedz
Nie wiem. O ile mi się wydaje, to sam go nie posiadałem. Ale da się go mieć, a przynajmniej powinno.
Kneel before my sword, worm! Now, you shall die...
Odpowiedz
Już wiem. Ten atut to "Małpi chwyt"... o0 nie wiem czemu akurat tak się nazywa ale trudno.

Gdzie indziej jestem znany jako "farfel" więc jakby coś nie ukradłem komuś sygnatury
Odpowiedz
Bo w oryginalnej wersji językowej(czyt. angielskiej) jest to Monkey Grip. W polskim podręczniku było Żelazny Chwyt. Zrobili tak chyba dlatego, że Małpi Chwyt tak jakoś dziwnie brzmi...
Kneel before my sword, worm! Now, you shall die...
Odpowiedz
Właśniem skończył NWN2... Wrażenia? Czuję się nabity w butelkę. To miała być rewelacja roku, najdoskonalsza gra crpg dotąd wydana... A tymczasem? Dostaliśmy siepaninę z grafą rodem z morka, z ograniczoną interakcją, kontaktami z towarzyszami, z nędzarskimi romansami... Kiedyś tłumaczyłem dla GE wywiad z twórcami NWN2 z Obsidianu, którzy obiecywali cuda wszelakie, przełom i rewolucję w grach. Tymczasem w zasadzie żadna z ich obietnic nie została spełniona. Najlepszy z całej gry jest etap tworzenia postaci, potem jest już tylko gorzej. Krótkie akty, ciągła walka, bezsensowne questy poboczne, obrzydliwe wizerunki broni i pancerzy, ciągłe zapożyczenia z jedynki, ograniczone lokacje, no i zakończenie... Mnie po prostu rozwaliło... Wtej chwili naprawdę żałuję, że kupiłem ten chłam. Miała to być gra zmieniająca dotychczasowe pojmowanie crpg, a wyszła pospolita chałtura, która pod względem fabuły plasuje się za jedynką i kotorami . Błąd w sztuce. Kupno doradzam jedynie fanatykom i tym, którzy chcą zobaczyć jak można zarżnąć dobrą grę crpg.
He is worried about what may happen when he passes on. So am I, but it is something I shall not dwell upon. I shall love him because he is deserving of my love, not because he saved me, not because he is human, not because he is a Hero of Neverwinter. No, I love him for the man he is.

lady Aribeth de Tylmarande




Odpowiedz
to jest ,,Małpi Chwyt''(tak mi się wydaję)
Odpowiedz
To może i ja napszę, co mi się podoba, a co nie (Ale ku pamięci...Panowie, to nie jest Ściana Płaczu. To jest forum poświecone NwN2, a jak coś się nie podoba, TO PO CHOLERĘ GRACIE I WCHODZICIE NA FORUM POŚWIĘCONE GRZE, KTÓRA WAM SIĘ NIE PODOBA!!! Nie szkoda wam czasu??)

Plusy:
-Fabuła
-Wprowadzenie Klas Prestiżowych (fajna nowinka)
-Czarnoksiężnik (wymiata)
-Alternatywa w dochodzeniu do końca i w rozwoju fabuły
-Trzeba się nieco pomęczyć i wciskać parę kitów, aby towarzysze byli wobec Ciebie lojalni. Mnie to się tam podoba...
-Elastyczność w rozowju i tworzeniu śmiałka

Minusy:
-Wymagania
-Częste błędy
-Grafika...całkiem całkiem, ale się spodziewałem więcej po wymaganiach
Odpowiedz
Mi się ta gra niezbyt podoba...

Grafika niezbyt powalająca, broń wygląda obrzydliwie...
W sumie nie ma co gadać bo wszystko napisał Hawkwood - obiecywali Bóg wie jakie cudo, a pokazali to -.-

Nie ma to jak stary, dobry BG lub ID


P.s
Mój 1szy postna tym forum, więc witam wszystkich ;-)
Odpowiedz
Gra ma swoje plusy i minusy, za pierwszym razem jak się gra jest super ale po pewnym czasie zaczyna robić się nudno przez te ograniczone lokacje i słabo wykorzystany pomysł dowodzenie twierdzą.
A teraz trochę faktów dla mnie na plus i na minus.

Plusy:
+ własna warownia;
+ dialogi dla postaci o złym charakterze;
+ rozprawa sądowa;
+ nareście nie ma wzniesień stworzonych z bloków;
+ Grobnar

Minus:
- ograniczone lokacje:
- mało zadań w warowni nie związanych z głównym wątkiem:
- zbroje płytowe które dają automatycznie hełm;
- na siłę wpychani towarzysze;
- mądrości Zajaeve (normalnie zrobili Ją jak Mistrza Jedi);

Odpowiedz
Moim zdaniem został zwalony interfejs - ile trzeba sie naklikać aby wydać rozkaz - o kupowaniu mikstur nie wspomnę.
Tworzenie postaci - owszem, fajna zabawa, aczkolwiek twarze elfów (chociaż nie tylko) raczej elfich nie przypominają - chociaż MotB dodając nowe rasy trochę podnosi średnią doznań estetycznych.
Ekwipunek to tragedia - w NWN1 było to lepiej zorganizowane, BG również - te ikonki są tak małe i niewyraźne, że wielu przedmiotów nie rozpoznaję na pierwszy a nawet na drugi rzut oka - trzeba znów klikać by przeczytać opis.
Sprawa przemian Elanee jest również kompletnie deprymująca (faktycznie, po co mi borsuk skoro może być niedźwiedź??) podobnie jak AI sojuszników. ;/
Praca kamery to jednak jakieś nieporozumienie - nie podoba mi się, chociaż można się do niej przyzwyczaić.
Mapa świata - te mini-mini ikonki są paskudne, nic nie widać - chyba ideałem moim będzie jednak mapa świata z ID...


A co mi się podoba?
Uważam że świetny jest dubbing - lektorzy są naprawdę dobrze podobierani i aż miło posłuchać.
Muzyka - łezka się w oku kręci gdy słyszę stare kawałki.
Fabuła - jak o miło być na początku córką gospodarza i beztrosko latać po festynie dożynkowym zamiast od razu zbawiać świat.
Odpowiedz
Nie no ludziska nie jest tak źle..fakt bronie wyglądają tragicznie...ale od czego ma się umiejętność kowalstwo..(adamantowy długi miecz robi wrażenie...) Ale z towarzyszem druidki to faktycznie zrąbali, jaki szanujący się druid łazi z borsukiem???? A co do fabuły to cóż raczej nowy baldur nie powstanie więc jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma...
Odpowiedz
← Neverwinter Nights

Co mi się nie podoba w NWN2 - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...