Zapowiedź The Thaumaturge – izometrycznej gry cRPG osadzonej w Warszawie w początkach XX wieku


Po długotrwałym zgłębianiu tego, co mistyczne i tajemnicze, zespoły 11 bit studios i Fool's Theory są gotowe, by z dumą ujawnić "The Thaumaturge". To fabularna, izometryczna gra RPG z unikalnym podejściem do turowej walki, sposobów na rozwój postaci czy mechaniki śledztw, która dotyka złożonego tematu wewnętrznych demonów i rozgrywa się w Polsce żyjącej pod jarzmem caratu na początku XX wieku. "The Thaumaturge" stawia graczy przed niejednoznacznymi moralnie wyborami, pozwalając wkroczyć do duchowego świata napędzanego mocami leżącymi daleko poza zrozumieniem zwykłych ludzi.

the thaumaturge

W 1905 roku, Warszawa jest miastem widocznych kontrastów. Ubóstwo i chuliganizm stanowią w równej mierze jego odcienie co bogactwo części społeczeństwa i polityczne knowania. To miejsce, w którym indywidualne interesy grup o różnorodnych przekonaniach – Żydów, Polaków i Rosjan – stoją często w konflikcie i w którym życiowa szansa jednego człowieka może oznaczać przedwczesną śmierć innego.

The Thaumaturge

W nadprzyrodzonych szczelinach między prawdziwą rzeczywistością a mrokiem, egzystują ezoteryczne istoty zwane Salutorami. Tylko władający ogromną siłą Taumaturgowie zdolni są dostrzec istotę Salutorów i wykorzystać ich unikalne zdolności w celu zaspokojenia własnych kaprysów. Taumaturgowie, wdzierający się głęboko w szczeliny ludzkiej osobowości, aż do samego rdzenia ich psychiki, znajdują w ten sposób uczciwe intencje i ukradkowe pragnienia, ale też wstydliwe tajemnice, zniekształcenia, przesądy i niedoskonałości. Posłuszni swym panom Salutorzy, pozwalają Taumaturgom na manipulowanie ludźmi. Naginanie ich do swoich potrzeb poprzez żerowanie na tych tajemnicach i niepewnościach i zmienianie tym samym otaczającego ich świata. Jeśli zaś chodzi o turową walkę, Salutorzy, z korzeniami zaczerpniętymi z szeregu kultur, stanowią potężną siłę, wysoce przydatną podczas niebezpiecznych spotkań w ciemnych zaułkach dzielnic takich jak Praga.

The Thaumaturge

„The Thaumaturge" obraca się wokół idei demonów zarówno na warstwie fizycznej, jak i metaforycznej. Wszak to w końcu produkcja czerpiąca też z filozofii projektowania gier w 11 bit studios i ideii meaningful entertainment. Tak więc motyw demonów przewija się przez różne obszary gry, a mechaniki rozgrywki czy też aspekty narracyjne są tylko częścią z tych obszarów – mówi Design Director w Fool's Theory, Karolina Kuzia-Rokosz. I o ile dobrze znamy stare powiedzenie o tym, że „każdy ma swoje własne demony”, tak dzięki historii w "The Thaumaturge", gracze zdadzą sobie sprawę, że w tym przypadku oznacza ono więcej, niż się pierwotnie wydaje.

The Thaumaturge

Fool's Theory okazało się doskonałym studiem do tego, by zmaterializować naszą chęć dodania produkcji RPG do naszego portfolio – mówi Marek Ziemak, Chief Production Officer w 11 bit studios. Z zespołem liczącym około 60 osób i odpowiednio dopasowanym budżetem, The Thaumaturge to nasz największy jak dotąd projekt wydawniczy, który swoją skalą przypomina pierwszą odsłonę Frostpunka. Jednocześnie to projekt bliski naszym sercom dzięki osadzeniu jego akcji w mieście, w którym wielu z nas się urodziło i wychowało, z którym jesteśmy związani i które naszym zdaniem nie doczekało się jeszcze odpowiedniej reprezentacji w żadnej grze. Dlatego też jesteśmy więcej niż podekscytowani, mogąc rzucić światło na to, co udało nam się osiągnąć w ponad cztery lata od kiedy trafił do nas początkowy pomysł na tę grę.

The Thaumaturge

Demo "The Thaumaturge" będzie pokazywane za zamkniętymi drzwiami na targach GDC, które odbędą się w marcu w San Francisco.

The Thaumaturge The Thaumaturge
Odpowiedz
Jeśli chcesz dowiedzieć się, jakie kasyna internetowe są dostępne w Polsce, proponuję wejść na stronę ORB Hazard. Dzięki nim dowiedziałem się, w których kasynach internetowych warto się zarejestrować, jakie są najbardziej opłacalne bonusy oferowane przez twórców kasyn, jakie są licencje różnych kasyn i oczywiście jak wygląda zapełnienie strony grami hazardowymi. Ta strona była dla mnie wybawieniem, więc polecam ją sprawdzić i zapoznać się z najnowszymi ocenami.
Odpowiedz
← Nowości

Zapowiedź The Thaumaturge – izometrycznej gry cRPG osadzonej w Warszawie w początkach XX wieku - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...