Nowe Opowieści z Wybrzeża Mieczy, czyli polski wkład w Baldura


"Baldur's Gate" to seria kultowa i nikogo nie trzeba do tego stwierdzenia przekonywać. Każda osoba bardziej zainteresowana RPG-ami chociaż o niej słyszała. Jedną z rzeczy, którą uczyniły markę nieśmiertelną, jest żywa społeczność, która po dziś dzień zajmuje się tym dziełem. Wśród tej grupy są również Polacy, którzy właśnie ukończyli modyfikację zatytułowaną "Nowe Opowieści z Wybrzeża Mieczy".

baldur's gate,wrota baldura

Autorem tego projektu jest Piotr „nowus777” Nowakowski, który poświęcił na to dzieło 4 lata pracy. Twórca połączył w swojej pracy autorską zawartość BGEE 10 NPC Project oraz Project X, za którego stworzenie odpowiadają użytkownicy viader i Selendis. Dzięki tym modyfikacjom podczas przemierzania Wybrzeża Mieczy w "Baldur's Gate Enhanced Edition" można napotkać 10 nowych postaci, które mogą dołączyć się do naszej wyprawy. Co więcej wszystkie są dobrze rozbudowane – mowa tu o związanych z nimi zadań pobocznych, reakcji na świat i nasze postępowanie, a nawet wątki romansowe. Co więcej, całość jest udźwiękowiona.

W pracach nad dubbingiem pomogła bezpłatnie fanowska społeczność, dorzucając również polskie ściezki dialogowe dla postaci dodanych w remasterze, czyli czyli Neery, Rasaada, Dorna i Baelotha. Poza tym mowa tu jeszcze o jakiejś setce NPC-ów, unikatowych przedmiotach i autorskich questach.

Do pobrania modyfikacji wystarczy mieć najnowszą wersję Baldura. Co więcej, autor dalej pracuje nad swoim dziełem i można oczekiwać kolejnych efektów.

Każde życie, które pochłonę, czyni mnie silniejszym.
Odpowiedz
Zainstalowałem i właśnie ogrywam. To jest naprawdę olbrzymi kawał świetnie napisanego kodu - wielu nowych, bardzo oryginalnych towarzyszy, zaimplementowane interakcje pomiędzy nimi, a postaciami z oryginału, wielu nowych eNPeCów, nowe zadania (a nawet całe ich łańcuchy), nowe wielopoziomowe lokacje. Cała ta nowa zawartość jest świetnie zintegrowana z podstawką i nie czuć, że została wrzucona przez zespół modderów. Gdybym miał go do czegoś porównać, to mod ten jest dla Baldur's Gate Enhanced Edition tym, czym jest Restoration Project dla Fallout 2 - lub nawet czymś więcej.
Oczywiście postacie, które do gry włącza mod są w pełni dubbingowane. Oprócz tego mod poprawia oryginał, chociażby w kwestii dubbingu postaci dołożonych przez Beamdog, które mogły poszczycić się jedynie spolszczeniem kinowym (napisy). Jak na wczesną wersję, zawiera zaskakująco mało błędów, jest wykonany bardzo starannie i z dbałością o szczegóły. Dla tego moda warto ponownie zainstalować BGEE. Zawartości wystarczy na więcej, niż jedno przejście gry, gdyż niektóre postacie wykluczają się w sposób definitywny.
Gra wymaga BGEE z patchem 2.5, który dość mocno zmienia grę w stosunku do wersji premierowej, posiada wiele zmian i udogodnień. Posiadacze niezaktualizowanej wersji pudełkowej (bez możliwości zupgrade'owania) mogą zaimportować swoją instalację do klienta Beamdog uzyskując w ten sposób prawo do cyfrowej kopii na platformie Beamdog.com, aktualizowanej na bieżąco.
Podsumowując - serdecznie polecam tego patcha wszystkim, którzy miło wspominają czas spędzony na Wybrzeżu Mieczy. W oczekiwaniu na premierę BG3, jest to strzał w dziesiątkę. Jak dla mnie mod zasługuje na pełne 10/10. Nie wierzycie? Sprawdźcie sami:
http://baldursgatemod...03.07.2020.rar
Odpowiedz
← Nowości

Nowe Opowieści z Wybrzeża Mieczy, czyli polski wkład w Baldura - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...