Napisano: 21 kwietnia 2019, 13:47 · #1
0

bękarty z południa: motywacja

Na czwarty tom "Bękartów z Południa" trzeba było poczekać trochę dłużej ze względu na obsunięcia powodowane żałobą rysownika oraz redaktora serii. Wyczekujący dostali jednak najlepszą odsłonę z tych, które do tej pory się ukazały.

Trener Euless Boss znalazł się w bardzo trudnej sytuacji. Władzę i szacunek w mieście zapewniały mu zwycięstwa jego drużyny w amerykańskim futbolu, lecz te się skończyły – a wraz z nimi przychylność mieszkańców. W dodatku do hrabstwa Craw przybywa Roberta Tubb, córka Earla, który został zamordowany przez trenera Bossa. Kobieta szuka zemsty za śmierć ojca.

W poprzednich tomach Jason Aaron przedstawiał postacie i tworzył podbudowę pod przyszłe, mocne wydarzenia – przynajmniej taką można było mieć nadzieję, bo bywa, że autorzy nie są w stanie sprostać zadaniu i zamiast fajerwerków jest jęk zawodu. "Motywacja" zapewnia jednak oczekiwany, ważny ciąg dalszy, a zasygnalizowane wcześniej wątki i konsekwencje czynów trenera Bossa wybrzmiewają od samego początku. Akcja jest szybka i intensywna, a sportowe rozgrywki interesują jak nigdy wcześniej, ponieważ ich wynik może uratować antagonistę albo przybliżyć go do klęski.