Impuls, szalona wizja II Rzeczypospolitej, trafi do księgarnii już 30 sierpnia


Z przyjemnością informujemy, że już 30 sierpnia zostanie wydana nowa powieść Tomasza Duszyńskiego. Autor w Impulsie prezentuje czytelnikowi szaloną wizję II Rzeczpospolitej, daje możliwość śledzenia poczynań popadającego w obłęd Józefa Piłsudskiego oraz otwiera drogę do poznania intrygującej tajemnicy projektu Golem. Powieść ukaże się nakładem SQN Imaginatio.

impuls,tomasz duszyński class="lbox">impuls,tomasz duszyński

Impuls to brawurowo napisana opowieść o alternatywnej Polsce lat trzydziestych ubiegłego wieku, w której prawda historyczna zgrabnie miesza się z oszałamiającą fikcją.

Okres wojenny, a także osoba Józefa Piłsudskiego interesowały mnie od czasu studiów. Podczas pisania pracy magisterskiej na Uniwersytecie Wrocławskim miałem okazję zapoznać się z wieloma ciekawymi źródłami dotyczącymi tego okresu. Wtedy także natrafiłem na anegdoty związane ze spirytystycznymi zainteresowaniami Naczelnika. Pomysł narodził się już wtedy, realizacja nastąpiła wiele lat później.

„Impuls” przedstawia alternatywną historię Polski okresu międzywojennego. Wykorzystałem w niej wiele rzeczywistych faktów i postaci historycznych, a przede wszystkim wzmianek o wynalazkach polskich naukowców. impuls,tomasz duszyński class="lbox">impuls,tomasz duszyński W tym wypadku nie musiałem silić się na oryginalność doceniając geniusz choćby Kazimierza Prószyńskiego czy Jana Szczepanika zwanego „polskim Edisonem”.

Opis wydawcy

Ziemia zawsze upomni się o swoje!

Taka Polska mogła się wydarzyć!

Rok 1932, wojna z Moskalami i Niemcami trwa już od ponad dekady. Mazurek Dąbrowskiego, opowieści o Cudzie nad Wisłą i nieśmiertelny patriotyzm pozwalają dzielnym polskim chłopcom trwać na linii frontu. Mimo odzyskania niepodległości ojczyzna wciąż walczy, by ponownie nie zniknąć z map Europy. Marszałek Józef Piłsudski szuka ratunku dla kraju w seansach spirytystycznych, popadając w coraz większe szaleństwo. Gdy na przedmieściach Warszawy dochodzi do tragedii z udziałem rewolucyjnej kapsuły transportowej, Andrzej Winnicki, niegdyś wybitny inżynier, nie przypuszcza, że wkrótce zostanie wplątany w korporacyjny wyścig zbrojeń. Nie wie też, że jego syn Marek stanął na czele oddziału, który przekracza linię frontu z tajną misją. W kuluarach mówi się o zbliżającej się wizycie prezydenta Herberta Hoovera, która ma przypieczętować sojusz ze Stanami Zjednoczonymi.

Kiedy staje się jasne, że innowacyjny projekt Golem jest sabotowany, rozpoczyna się wyścig z czasem. Na szali znajduje się los Polski. I całej Europy.

Odpowiedz
Jestem zaintrygowany tą pozycją ale mam wrażenie, że na recenzje trzeba będzie poczekać co by kota nie kupować.
Odpowiedz
← Nowości

Impuls, szalona wizja II Rzeczypospolitej, trafi do księgarnii już 30 sierpnia - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...