Brak talentu klasowego.

Awansuje już na 15 poziom w klasie mag i nigdzie nie widziałem ani prostej, ani ulepszonej heurystyki zaklęć ochronnych... Coś sknociłem podczas rozwoju postaci, czy ten talent zdobywa się w jakiś inny sposób?
Odpowiedz
Oba talenty (Prosta Heurystyka Zaklęć Ochronnych i Ulepszona Heurystyka Zaklęć Ochronnych) zdobywa się drogą standardową, oba mają jednak szereg wymaganych zaklęć . W pierwszym przypadku (poza tym, że trzeba mieć 4 poziom profesji) chodzi o Duchową tarczę, Osłonę przeciwko żywiołom, Lustrzany obraz i Przemieszczony Obraz Llengratha, w drugim o Płomienną tarczę, Żelazną skórę, Pomniejsze odbicie magii, Zabezpieczenie Llengratha i Odbicie magii. Chodzi o to, by te czary znać, a nie mieć w grymuarze.
„Reach Heaven through violence.” - Vivec
Odpowiedz
Mam wszystkie te zaklęcia i talenty się nie pojawiły...
Zresetowałem postać w karczmie i awansowałem ją od nowa wybierając zaklęcia, które wymieniłeś i te talenty nadal są niedostępne.
Odpowiedz
Hm, dziwne, jeśli grasz na Steamie to udostępniłbyś może zapis gry np. na dropboksie czy mediafire? To może być po prostu błąd, sprawdzę, czy u mnie też występuje.
„Reach Heaven through violence.” - Vivec
Odpowiedz
Jak mi powiesz, gdzie są przechowywane zapisy z gier na steamie to ci go udostępnię.
Odpowiedz
Powinieneś mieć folder z zapisami gry z Pillars of Eternity w folderze Zapisane gry w katalogu głównych Użytkownika.
„Reach Heaven through violence.” - Vivec
Odpowiedz
W sensie w folderze z grą? Tam ich nie ma. Szukałem już nie raz.
Odpowiedz
Nie nie, to jest taka ścieżka:

X:\Users\X\Saved Games\Pillars of Eternity

Tam są zapisy w postaci plików .savegame.
„Reach Heaven through violence.” - Vivec
Odpowiedz
Dzięki, daj tylko jeszcze znać które masz dodatki, żebym nie popsuł zapisu gry/żeby była pewność, że nadajemy na tych samych falach .
„Reach Heaven through violence.” - Vivec
Odpowiedz
Mam oba dodatki. Biała Marchia część I i Biała Marchia część II. Gra ze steamu więc zaktualizowana do najnowszej wersji.
Odpowiedz
Postaram się jak najszybciej to ogarnąć, ale muszę nieco podlevelować . Nie znalazłem żadnego zapisu gry bliskiego 14 poziomowi (talenty dostaje się co poziomy parzyste), stąd wybrałem taki gdzie Twoje postacie są w połowie drogi, muszę porobić trochę zadań.
„Reach Heaven through violence.” - Vivec
Odpowiedz
Zapisy nie są opisane więc nie wiem z którego fragmentu rozgrywki pochodzą, ale to dość dziwne, bo przynajmniej jeden z nich powinien być już po walce z adrowym smokiem, czyli z 16 poziomem postaci. Zamiast się męczyć i levelować postać zawsze możesz iść do karczmy i ją zresetować.
Odpowiedz
Okej, sprawa jest faktycznie dosyć osobliwa. Po pierwsze faktycznie zdecydowałem się zastosować do Twojej rady i zresetowałem postać. Starałem się wybrać wszystkie konieczne zaklęcia możliwie jak najszybciej i na 6. poziomie teoretycznie powinienem móc wybrać pierwszy talent - nie mogłem. Zaciekawiło mnie to i sprawdziłem swojego własnego maga w ostatnim zapisie tuż przed finałem - też wygląda na to, że nie wziąłem nigdy żadnego z tych talentów. Co jest dziwne, bo starałem się specjalizować. Pogrzebałem trochę w sieci i wygląda na to, że to dosyć powszechny problem, z drugiej strony oba talenty są obecne w odpowiednich plikach gry... Niestety więc chyba będę musiał rozłożyć ręce . Nie umiem znaleźć rozwiązania trudności. Możliwe, że w którejś łatce deweloperzy po prostu uznali, że talenty są niezbalansowane bądź inaczej wadliwe, nie zdziwiłoby mnie to za bardzo.
„Reach Heaven through violence.” - Vivec
Odpowiedz
Cóż, dziękuje Ci, że w ogóle miałeś czas, żeby się tym zająć. Grę już ukończyłem, ale pewnie jeszcze kiedyś do niej wrócę, więc dobrze byłoby wiedzieć co i jak z tymi talentami. Przypuszczam, że może być tak jak piszesz i zostały zablokowane w którymś patchu.
Odpowiedz
Żaden problem, trzeba sobie pomagać . Mnie to grzebanie w temacie strasznie nastawiło na kolejne przejście gry, trochę czasu już minęło od kiedy to zrobiłem ostatnio - niestety, brak czasu!

To w ogóle ciekawe, że ludzie mają problem z tymi dwoma talentami a nigdzie w sieci nie ma definitywnego rozwiązania dylematu.
„Reach Heaven through violence.” - Vivec
Odpowiedz
← Pillars of Eternity

Brak talentu klasowego. - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...