[Batman: Gotyk] Recenzja

Zapraszamy do zapoznania się z recenzją komiksu "Batman: Gotyk"!

Grant Morrison nie raz już pokazywał, jak bardzo lubi odchodzić od utartych ścieżek i prezentować czytelnikom historie inne niż te, do których przyzwyczaili nas masowo produkujący twórcy spod znaku DC czy Marvela. Sztandarowym przykładem i najdonośniejszym tworem Szkota wciąż pozostaje genialny "Azyl Arkham", który pomimo 28 lat od premiery nic nie stracił na jakości. Czy o "Gotyku" można mówić w podobnie entuzjastycznym tonie?... Czytaj dalej!

Komentuj, dyskutuj, dziel się z innymi swoim zdaniem!

Odpowiedz
Kadry z katedrą wyglądają bardzo klimatycznie, świetne ukazanie mrocznej, gotyckiej architektury. Jako polonistę cieszą mnie nawiązania do utworów romantyzmu.

Mam jednak wrażenie, że Morrison nie wykorzystuje potencjału całej historii. Że ta groza w gruncie rzeczy nie jest taka straszna, a fabuła prostsza niż wskazywałby na to początek (zgadzam się, że druga połowa to obniżenie lotów). Ode mnie 7/10. Mimo wszystko dobra próba umieszczenia Mrocznego Rycerza w mniej typowej opowieści.
Odpowiedz
← Artykuły

[Batman: Gotyk] Recenzja - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...