[Zombie.pl] Recenzja

Zapraszamy do zapoznania się z recenzją książki "Zombie.pl"!

Są takie motywy w literaturze i filmie, które – choć do bólu znane, niemiłosiernie eksploatowane, z zasady mało ambitne i niewnoszące niczego nowego – po prostu szalenie lubię. Do tej grupy zaliczam między innymi horrory "drogi" oraz rozmaite wariacje na temat zombie. Nie wyrzeknę się mojej prymitywnej natury, lubię raz na jakiś czas pooglądać/poczytać o wybebeszonych flakach, obgryźć kilka paznokci i po raz setny krzyknąć "gdzie leziesz, idioto". Taka jednak niewdzięczna rola rzeczonych wątków, że choć dostarczają mi upragnionej rozrywki, jednocześnie ze względu na wspomnianą wtórność nie zasługują na zbyt wysokie oceny. Niemniej jednak, gdy tylko "Zombie.pl" zawitały w mych progach, zabrałam się do nich z tym samym, co zwykle w takich przypadkach podnieceniem, by przeczytać (z grubsza) tę samą, co zwykle historię.... Czytaj dalej!

Komentuj, dyskutuj, dziel się z innymi swoim zdaniem!

Odpowiedz
Do tej pory się zastanawiam jak ta książka mogła wygrać plebiscyt na "Złotego Kościeja" w kategorii "Najlepszy horror 2016".
Odpowiedz
Też byłam tym zdumiona, tym bardziej biorąc pod uwagę fatalne oceny np. na lubimyczytać. Wydawało mi się, że kto jak kto, ale miłośnicy tematu raczej tego nie kupią.
Ona nie jest tragiczna, jeśli oczekuje się wyłącznie opowieści o zombie - ucieczek, starć, jakiegoś poszukiwania schronienia, itp. Natomiast jak się wgłębić, to historia jest strasznie niewiarygodna, nawet biorąc pod uwagę tematykę. Gust gustem, ja sama lubię zombiaki, ale dla niedoróbek trudno znaleźć usprawiedliwienie.
Odpowiedz
← Artykuły

[Zombie.pl] Recenzja - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...