[Splendor] Recenzja

Zapraszamy do zapoznania się z recenzją gry "Splendor"!

Po raz pierwszy z tym tytułem spotkałem się, kiedy dostałem biuletyn informacyjny o grach planszowych wydanych w pierwszym półroczu 2014 roku. Jedną ze stron wypełniały informacje o "Splendorze", który był określany jako gra o mechanice tak wciągającej, że aż zapominało się o samym celu gry. Ponadto widniała tam notka o nominacji "Splendoru" do jednej z najważniejszych nagród w branży gier planszowych, tj. Spiel Des Jahres 2014. Sama ta informacja zawierała w sobie przekaz: jest to niebanalna i błyskotliwa gra, wpisująca się w gusta wielu graczy, mająca proste zasady. Wcielamy się w niej w renesansowego kupca, handlującego klejnotami. Staramy się zdobyć jak największy prestiż i rozgłos dzięki swoim transakcjom. Wszystko to jest oparte na mechanice zwanej engine building, w której mamy za zadanie tworzenie jak najlepszych kombinacji kart, zapewniających coraz większe i większe bonusy. Ile w tym prawdy? Sprawdźmy.... Czytaj dalej!

Komentuj, dyskutuj, dziel się z innymi swoim zdaniem!

Odpowiedz
Grałem w Splendor tydzień temu. Gra naprawdę ma proste zasady, a jednocześnie bardzo fajnie daje możliwość kombinowania. Wciąga i naprawdę jest bardzo grywalna. Gra w miarę szybka i łatwa do nauczenia.
Myślę teraz nad zakupem.
Odpowiedz
Cholera, ktoś tu otrzymał tytuł Gry Roku 2015, a dotąd nie miałem przyjemności zagrać. Trzeba będzie nadrobić tę zaległość!
Czy 643 artykuły na GE nie mówią same za siebie?


Najładniejsza laurka, jaką kiedykolwiek dostałem. Dzięki. (;

Odpowiedz
Splendor może wydawać się dość prostą grą (choć zasady są faktycznie proste), ale tak naprawdę wymaga całkiem dużej ilości sprytu i dobrej taktyki. Nas ten tytuł też strasznie pochłonął i nieraz padały słowa "Gdybym... Gramy jeszcze raz!. Świetna gra i świetna recenzja - takie czytamy z przyjemnością!
Odpowiedz
← Artykuły

[Splendor] Recenzja - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...