[Icewind Dale] Recenzja

Zapraszamy do zapoznania się z recenzją gry "Icewind Dale"!

Po renowacji poczciwych Baldurów, studio Beamdog nie zaskoczyło nikogo, biorąc na warsztat następny cykl klasycznych cRPG, rozpoczęty świetnym hack&slashem – "Icewind Dale". To w końcu kolejna, wręcz sztandarowa produkcja powstała na bazie silnika Bioware – Infinity Engine. Gra autorstwa niezapomnianego Black Isle to już pozycja klasyczna, zatem zabierając się za ocenę wznowienia postanowiłem, że zamiast normalnej recenzji, w której oceniałbym najważniejsze zmiany, chciałbym się skupić na odpowiedzi na trzy kluczowe moim zdaniem pytania. Pierwsze dwa można w zasadzie odnieść również do reedycji obu Baldurów – wynikają one z najczęściej powtarzających się zarzutów poświęconych działalności Beamdog.... Czytaj dalej!

Komentuj, dyskutuj, dziel się z innymi swoim zdaniem!

Odpowiedz
Ta gra po dorzuceniu tych wszystkich innowacji ma jeden kardynalny błąd- jest zdecydowanie zbyt łatwa! Balans który już i tak był umowny teraz znikł (przeszedłem zarówno podstawkę jak i odremontowaną wersję jedną postacią i to czystym wojownikiem). Nowe przedmioty sprawiły że grę zwyczajnie przebiegłem. Zawsze była w miarę prosta ale pamiętam że przed laty jednak więcej kombinowania miałem podczas finalnej walki (choć nadal po tych wszystkich odpoczynkach wyglądało że moja postać to ze starości już sie sypie, a cokolwiek chciało to całe Kuldahar zamrozić już dawno zeszło na zawał albo zmieniło plany).

Podejrzewam że granie magiem przez te wszystkie zmiany jest jeszcze prostsze i przyjemniejsze. Pomijając że przeciwnicy nadal strzelali do mnie na standardowych zasadach.

Grałem na poziomie oczko wyższym niż normalny, jeśli to kogoś interesuje.
Cytując moją babcię: sralis mazgalis rewerendus duptus
Odpowiedz
To włącz sobie tryb Serce Furii czy jak się to tam w Icewind Dale nazywa.
Odpowiedz
Akurat gra jedną postacią zawsze była najłatwiejsza. Po początkowych trudnościach, potem już było tylko i wyłącznie z górki
Odpowiedz
← Artykuły

[Icewind Dale] Recenzja - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...