"Światło cieni" na Game Exe!


okładka, światło cieni

Na chwilę obecną naukowcy namiętnie poszukują wszelkich możliwych śladów życia w kosmosie. Ba, żeby to tylko śladów życia – istot inteligentnych również. Póki co, wszelkie te działania pozostają bezskuteczne (a może o czymś nie wiem?). Hm, osobiście wolę po prostu zachwycać się pięknem nocnego nieba (o ile przypadkiem księżyc w pełni nie zagłusza go swym blaskiem), aniżeli – na równi z badaczami – zastanawiać się, czy wśród tak odległych gwiazd kryją się jakieś byty. Jeśli zaś pogoda w nocy nie dopisuje – nie ma to jak książka. Ot, chociażby "Światło cieni", które przedstawia całkiem ciekawą koncepcję wspomnianych bytów, przeplatając to całkiem interesującymi wtrętami filozoficznymi i rozważaniami na temat ludzkiej natury. Czy warto po to sięgnąć? Przekonajcie się sami!

Nie odkryję Ameryki, jeśli stwierdzę, że od dawien dawna ludzkość wpatruje się w nocne niebo i łamie sobie głowę nad tym, czy gdzieś – hen, daleko – znajduje się zdatne do zamieszkania miejsce. Ot, druga Ziemia. Oraz, czy kosmos zamieszkują inne inteligentne byty. Nie odkryję również Ameryki mówiąc, że w książkach spod znaku science-fiction oraz przestrzeni pełnej gwiazd i planet, odpowiedź na oba pytania brzmi twierdząco.

Czytaj dalej...

Odpowiedz
Trzeba przeczytać poprzednie książki, żeby wszystko miało sens? Czy to zupełnie nowa historia? I jaka cena książki ? dzieki pozdrawiam:)
"ah jak to różnie się pija...alkohol kąsa jak żmija"
Odpowiedz
Hmmm, nie ma poprzednich książek, bo to właściwie otwarcie serii, która jest mniej więcej na zasadzie cyklu... przykładowo, Forgotten Realms. Każdy autor ma swoją działeczkę i tam sobie grządki pieli.
Chyba że masz na myśli wcześniejszą twórczość autora. Cóż, to jest całkiem odrębna historia, zamykająca się w tym jednym, pojedynczym tomie; jakoś mi się nie widzi, by po takim zakończeniu była kontynuacja

Cena - jeśli wierzyć okładce - 30 złociszy bez 10 groszy.
Odpowiedz
O pamiętam tą powieść. Poza głównym bohaterem to wszystkich pozostałych ludzi na statku nazywałem szaleńcami bo w pewnym momencie zachowywali się jakby byli opętani
Odpowiedz
← Nowości

"Światło cieni" na Game Exe! - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...