wampir_maskarada

O popularności GE

Użytkownik Orish napisał

powiedz mi tylko Ekhtelionie jedno, jak macie tyle odwiedzin, notabene 5-6 razy więcej niż ma Insimilion, to czemu u was tak kiepsko z artami, wieściami, forum etc.? może mi to ktoś wytłumaczyć? chyba nie chcecie być uważani za ludzi, którzy totalnie się nie umieją organizować i tworzyć portal, w którym podstawową rolę odgrywa społeczność graczy? no chyba że te dane są zafałszowane, coś mi tu socjalizmem pachnie  te 300% normy, heh...
Fakty są jakie są. Nie widzę najmniejszego sensu dla którego byśmy mieli kłamać i to jeszcze na własnym podwórku. A co do organizacji Orish to wybacz za kolokwializm ale g.... wiesz. (Swoją drogą to jestem ciekaw czy dokonałeś obiektywnej analizy zawartości obu serwisów porównując jakość i ilość artykułów, przejrzystość strony czy może się tylko ograniczyłeś do stwierdzenia, że GE jest gorsze od Ins bo nie jest moje...) Nie liczysz chyba, że nasze pomysły, plany i organizacja będą publicznie dostępne? Jakbyś znał prawdę to byś dużo ostrożniej szafował słowami... Ja nie widzę żadnych problemów z newsami i artami. Tych akurat u nas ciągle przybywa, a postępy które poczyniono podczas mojej nieobecności są dla mnie miłym zaskoczeniem. A co do twojego pytania o popularność Insmilionu to cóż.... Zacząłbym może od tego, że po wpisaniu słowa Insimilion w google nie mogę wejść nawet na waszą stronę ani forum by dokonać obiektywnego porównania
Co to znaczy kiepsko z artami? Sam produkuje je jak karabin maszynowy:P spójrz na dział Arcanum jeszcze 2 tygodnie temu, a dziś
Newsy mamy dodawane dość regularnie, raz my mamy więcej raz inni to chyba normalne.

Zresztą spójrzmy na to:

Zapytanie "Arcanum" - 5 miejsce w pol google - pierwsza strona
Zapytanie "Baldur's Gate" - 6 miejsce w pol Googla - pierwsza strona
Zapytanie "Icewind Dale" - 8 miejsce w pl Google - pierwsza strona
Zapytanie "Morrowind" - 5 miejsce w pl Google - pierwsza strona
Zapytanie "Gothic" - 8 miejsce w pl Google - pierwsza strona
Zapytanie "Neverwinter" - 4 miejsce w pl Google - pierwsza strona
Zapytanie "Oblivion" - 2 miejsce w pl Google - pierwsza strona
No i perełka:
Zapytanie "gameexe" - 1 miejsce w pl Google - pierwsza strona

Jakieś pytania?
www.maxpayne.boo.pl
A jakby odjąć oficjalne strony i serwisy typu wikipedia? Bylibyśmy jeszcze wyżej Zasadniczo wyprzedzają nas głównie serwisy stricte poświęcone jednej grze lub serii. A takiego multirpg jak u nas to nie widziałem.

A swoją drogą to Łowcy należy sie oficjalna pochwała. Takiego zapału i samozorganizowania dawno nie widziałem.

[wrodzona skromność]Po prostu my rulez teraz [/wrodzona skromność]

[krasnoludowatość]Życzymy jak najszybszego powrotu do online całemu Insmimilionowi i szerokich tranfserów.[/krasnoludowatość]
Dla twojej informacji: tak, dokonaliśmy na Insimilionie dogłębnego obiektywnego porównania trzech największych serwisów o cRPG w Polsce. Pierwszy raz w lipcu ubiegłego roku, a ponownie jakieś 2-3 miesiące temu.
Poza tym ja oceniam na podstawie tego, co widzę. Efekty powalające nie są. Kiedy tylko Insimilion odzyska udzielającego się władcę, to zobaczycie co to znaczy ROZWÓJ.
Co do problemów z wejściem na Insimilion, przypuszczam, że chodzi ci o ten komunikat o nieprawidłowym przekierowaniu. Cóż, jesteśmy aktualnie na darmowym serwerze, który jest jaki jest. Na pewno za 2-3 miesiące będzie już normalnie.

Edit:
Co do pozycji w google - jest to z całą pewnością wyłącznie kwestia wypozycjonowania, a nie tekstów etc.

Użytkownik Orish Shanlen dnia Apr 15 2007, 05:21 PM napisał

Co do pozycji w google - jest to z całą pewnością wyłącznie kwestia wypozycjonowania, a nie tekstów etc.

[post="58139"]<{POST_SNAPBACK}>[/post]Ale jest to dość obiektywny wyznacznik popularności. Prędzej wchodzisz na pierwszą stronę w Google. Dlatego choćby mamy więcej wejść.
www.maxpayne.boo.pl
Napisałem:
" jak macie tyle odwiedzin, notabene 5-6 razy więcej niż ma Insimilion, to czemu u was tak kiepsko z artami, wieściami, forum etc.?"
"Kiepsko", w sensie że nie lepiej od nas (wiadomo, czasem trochę lepiej, czasem trochę gorzej). Jeśli macie 5 razy więcej odwiedzin, to powinniście mieć 5 razy więcej userów. A nie macie. I o to tu chodzi, że jeśli nie macie, to najwyraźniej jest coś nie tak. Powiem więcej, świadczy to o tym, że u was ludzie wejdą na stronę, zerkną na arty i wyjdą specjalnie się nie angażując, a u nas o wiele większy odsetek tych osób wejdzie na forum, zarejestruje się, czasem coś skomentuje na stronie etc...

Cytat

Co do pozycji w google - jest to z całą pewnością wyłącznie kwestia wypozycjonowania, a nie tekstów etc.


Jeśli twoim zdaniem ranking google nie jest miarodajny to nie wiem co nim może być.

Za 2-3 miesiące to będą wakacje i z chęcią zobaczę ten wasz ROZWÓJ . A poza tym miej na uwadzę to, że my przez miesiące nie będziemy grzecznie czekać.


Jak już mówiłem życzę wam wszystkiego najlepszego. Tak się składa, że redaktorzy GE nie łażą po cudzych forach i nie wykłócają się co jest lepsze czy szukają teorii spiskowych (khem, khem rzut oka ku strefowcom). My robimy swoje i unikamy jakichś glupich porównań co jest lepsze, a co gorsze.

Cytat

Jeśli macie 5 razy więcej odwiedzin, to powinniście mieć 5 razy więcej userów.


Prowadziłeś jakieś badania w tej materii? Skąd wiesz, ze występuje tu taka zależność (liniowa?). Czy może powiedział wam to wróżbita forumowy?

Z drugiej strony ja mogę odkręcić kota ogonem i zapytać: skoro u was więcej ludzi się angażuje na forum i zostaje z wami to dlaczego jesteście mniej popularni i niżej się lokujecie w rankingu google?

Może po prostu nasz serwis jest popularniejszy od waszego, a wasze forum od naszego? U nas panuje dosyć duży rygor (nie wiem jak u was) i część nowych użytkowników może czuć się lekko zastraszona . A dywagacje nt. co lepsze: 10 nowych userów co napiszą po 1 poście czy jeden co napiszę po 10 postów odkładam na czas nieokreślony bo jest to kwestia otwarta.

Cytat

Z drugiej strony ja mogę odkręcić kota ogonem i zapytać: skoro u was więcej ludzi się angażuje na forum i zostaje z wami to dlaczego jesteście mniej popularni i niżej się lokujecie w rankingu google?

To faktycznie ogon kota wylądowałby w jego zębach, bo zależność odwrotna nie istnieje. Jeśli tego nie wiesz, to powiem ci, że google wyświetla strony wg własnego rankingu opartego na wielu różnych algorytmach, jakim jest m.in. PageRank, liczy się też lekki kod, powtarzalność słów kluczowych, pewne tagi html etc. Faktycznie mamy tragicznie ciężki kod, jakieś trzy razy więcej niż Strefa czy GE i ogólnie nie jesteśmy dostosowani pod względem technicznym do nowoczesnych standardów.
Dlatego ranking google jest tu niezbyt miarodajny, o wiele ważniejsze jest to, co oferuje się komuś, kto już na tą stronę trafi - czyli jakość i ilosć tekstów (tak ogólnie mówiąc, bo są jeszcze inne czynniki), jakość i ilosć wieści, wielkość downloadu i wiele innych rzeczy.

Natomiast ja wciąż mówię o stopniu potencjału ludzkiego, jaki wy wykorzystujecie, a jaki wykorzystujemy my. Na Insimilionie są wykorzystywane pewne rozwiązania, dzięki którym tworzymy coś więcej niż tylko portal o cRPG.
Widzę, że grubsza afera się tu robi.
Powiem jedno i nic więcej - ani GE ani Insi ani Strefa nie powinny uważać się za najlepsze, najwspanialsze i największe. To nie o to tu chodzi, nie jesteśmy przecież jakimiś zawziętymi wrogami.
Więc uspokójcie mowy swoje i róbcie dalej co do was należy

Robienie hałasu o nic...
Się wypowiem się
Rozmawiajmy, bo trzeba rozmawiać x]
Debata o wyższości strony nad inną, jakże wzmacnia i podbudowuje jej członków.
Zawsze miło popatrzeć jak wystawia się argumenty przeciwko innym:D
"Hi ho hi, it's off to war we go..."


Hedon, Rinsed in post-human shadows A monument scorned by the teeth of time
Każdy z Was wystawia coś na przeciw, ale większość z tych argumentów jest nieprawdą.
Insi zarzuca GE, że nie pracują tam silnie jak inni - po części prawda obu stron - GE dodaje może teksty, ale tylko ostatnie 2-3 są naprawdę dobre, reszta były to kopie z gry.
Mimo wszystko GE pracuje, nawet lepiej niż sądziłem, więc oskarżenia Insi nie są do końca poparte.
Tak samo jest z Insi, może i pracują, widać.
Każdy nad czymś tam po cichu pracuje, nie chce tego ujawniać. Więc po co oskarżać się na wzajem o lenistwo i brak pracy.

Co do Strefy się wypowiadać nie będę, bo po co kontynuować spam o popularności strony... po co się kłócić i pokazywać jak to jest się źle nastawionym do innych.
Oj Orish, Orish... lekceważysz przeciwnika, a na tym się można przejechać boleśnie.

Wiesz ile powstało różnych genialnych produkcji na świecie? takich naprawdę przełomowych, rewolucyjnych, które oszczędzały pieniądze i czas? Zapewne miliony. Jest tylko jeden problem nikt o nich nie słyszał. I co z tego, że były takie powalające, że były czymś więcej? Niejednokrotnie przyjęły się rozwiązania gorsze i droższe tylko dlatego, że pojawiły się w odpowiednim miejscu i czasie. Mam nadzieję, że rozumiesz porównanie.

Tak się składa, że wskaźniki popularności badane przez google są takie, a nie inne i nc na to nie poradzisz. Nie ważne jak bardzo Ins będzie 'czymś więcej' (np. glebogryzarką z funkcją aeratora) tak nie będzie się to przekładać na jego popularność mierzoną przez google.

Cytat

Natomiast ja wciąż mówię o stopniu potencjału ludzkiego, jaki wy wykorzystujecie, a jaki wykorzystujemy my. Na Insimilionie są wykorzystywane pewne rozwiązania, dzięki którym tworzymy coś więcej niż tylko portal o cRPG.


Oj, oj, oj... Żebyś ty mógł zobaczyć co się u nas dzieje w komnatach skrybów, komnacie dowodzenia i komnacie przyszłości. Wtedy byś moze inaczej się wypowiadał o naszym wykorszystaniu potencjału ludkziego. Praca wre, ludzie działają bo chcą, nie trzeba nad nimi ciągle stać.
A to, ze na forum mamy malo użytkowników? No cóż, jeśli większość ma się wypowiadać w arcyciekawych tematach w stylu: "co się wam najbardziej podoba w", "wasz ulubiony xyz w zxy" to ja dziękuje za takie forum. Mówiąc w skrócie nie narzekamy.

Cytat

Widzę, że grubsza afera się tu robi.
Powiem jedno i nic więcej - ani GE ani Insi ani Strefa nie powinny uważać się za najlepsze, najwspanialsze i największe. To nie o to tu chodzi, nie jesteśmy przecież jakimiś zawziętymi wrogami.
Więc uspokójcie mowy swoje i róbcie dalej co do was należy


Afer od czasów gdy przestaliśmy słuchać strefowych pomówień o nieuczciwą konkurencje, nie granie fair itd. itd. po prostu NIE MA. Zadziwia mnie to co piszesz Mid bo do tej pory ja i Tokar mamy bardzo ciekawe zapiski rozmów z tobą z których wynika, że jeszcze niedawno myślałeś coś innego. Ba, rzekłbym, że twoja wypowiedź podejrzanie przypomina jeden z moich wcześniejszych postów .
Co do nieuczciwej konkurencji to już z Nazinem kiedyś rozmawiałem i podesłałem mu prawie 26 zerżniętych newsów z Strefy (nawet te same słowa się powtarzały) - chodzi tu nie tylko o takie same słowa, ale również czas dodania, sposób napisania i podawanie tych samych odnośników (był to okres lipiec - sierpień 2006)
Po twoich postach drogi Ekhtelionie mogę powiedzieć jedno - samolubność i zapatrzenie w siebie, nic więcej.
Żegnam panów i kończę tą bezsensowną moim zdaniem dyskusję.
Hmm, ja popieram Mida Faktycznie taka kłótnia jest bezsensu, skoro wyjeżdżacie z komnatami, których nie mogę zobaczyć, tak samo jak wy nie możecie zobaczyć pewnych komnat na Insi.
Oczywiście, że samolubność i zapatrzenie się w siebie. A na co można innego patrzeć skoro poza GE, tam gdzie jest Ins zieje tylko dziura z napisem 'nie można przekierować na stronę', a tam gdzie pręży się dumna strefa widzę jakiś sen wściekłego webmastera który zerżnął chroniony prawem rysunek smoka z podręcznika DnD Draconomicon (o ile mnie pamięć nie myli) i zamieszcza reklamy Viagry i Cialisu na głównej stronie.

Panowie my po prostu musimy patrzeć na siebie, bo aktualnie nie mamy na co innego patrzeć. Jak już mówiłem, życzę wam wszystkiego najlepszego i mam nadzieję, ze będziecie coraz lepsi bo to będzie nas motywować do dalszych wysiłków. I nie wątpię, że kiedy przejmiecie pałeczkę będziecie równie pewni siebie i złośliwi w stosunku do nas. Ba, oczekuje tego .
I tak ostatnie słowo bedzie moje ;]

Jeśli nikt do tej pory nie zauważył to my jako jedyni (biorąc pod uwagę Strefę i Insimilion) nie zmuszamy ludzi do rejestracji na forum żeby mogli napisać posta ;]. Inaczej Mid zasiliłby nasze szeregi ;]
www.maxpayne.boo.pl
O widzisz, ja nawet o tym nie wiedziałem Łowca oddał kolejnego headshota.
I...I... i o piłce nożnej mamy też dział...o!!!

Ja przykładowo znalazłem się na tym forum, właśnie dzięki google, miałem problema z jednym questem,
wpisałem "Oblivion", wyskoczyło mi Gameexe, od razu dostałem to co chciałem, zakochałem się i już
raczej nie odejdę z tego forum... takich jak ja jest pewnie setki, więc "ranking googlowy" dużo daje...
GET WISE, LEGALIZE !!!!
Dołożę swoją obłąkaną cegiełkę: po wpisaniu w googlach hasła "Aribeth" GE ukazuje się na szóstym miejscu, poza tym można znaleźć odnośniki na miejscach kolejnych. Jakoś Insa nie znalazłem... Dla mnie to porażka jest.
He is worried about what may happen when he passes on. So am I, but it is something I shall not dwell upon. I shall love him because he is deserving of my love, not because he saved me, not because he is human, not because he is a Hero of Neverwinter. No, I love him for the man he is.

lady Aribeth de Tylmarande
Zwracam honor, na Insimilionie błędnie zliczało statystyki (tylko dla strony głównej)
← Karczma
Wczytywanie...