"Gothic II – Dzieje Khorinis"


Dwie pierwsze części serii "Gothic" niewątpliwie są grami, które zostały wyjątkowo ciepło przyjęte w naszym kraju. W czym tkwił fenomen tych produkcji? Ciężko na to pytanie konkretnie odpowiedzieć, ponieważ rozgrywka potrafiła być momentami niezwykle uciążliwa i denerwująca. Nie zniechęciło to jednak Polskich i Niemieckich graczy do poznania niezwykle ciekawego świata, w którym toczyła się ciągła wojna między dwoma bóstwami.

gothic, dzieje khorinis

O popularności marki „Gothic” powinny również świadczyć liczne niegdyś strony internetowe poświęcone tej serii, które cieszyły się niezwykle dużą popularnością wśród graczy. Do tego wszystkiego dochodziły również modyfikacje, które potrafiły wzbogacić grę o dodatkowe wątki fabularne. Dlatego też o przygodach Bezimiennego dyskutowało się jeszcze długo po premierze.

Niestety, ostatnie lata nie są przychylne marce „Gothic”. Wynika to z wydawania na siłę kolejnych odsłon, które w żaden sposób nie zachęcają do zwiedzenia świata Myrtany. Możliwe jednak, że już wkrótce się to zmieni, ponieważ grupa modderska znana po nazwą „Soulfire” pracuje nad niezwykle interesująco zapowiadającym się dodatkiem. Po więcej informacji zapraszam do rozszerzenia newsa.

Modyfikacja „Dzieje Khorinis” skupi się na przedstawieniu wydarzeń rozgrywających się na długo przed trafieniem Bezimiennego do Górniczej Doliny. Gracze wcielą się w całkowicie nową postać, która będzie pracować dla magów odpowiedzialnych za stworzenie Magicznej Bariery.

gothic ii, dzieje khorinis

Modyfikacja ma charakteryzować się rozbudowanym wątkiem fabularnym oraz złożonymi zadaniami pobocznymi. I jest to jedynie niewielka część obietnic, ponieważ autorzy obiecują jeszcze więcej. Wszystkich zainteresowanych odsyłam na specjalną podstronę, gdzie znajdziecie wiele interesujących informacji odnośnie modyfikacji. Zaś pod tym adresem znajdziecie kilka najnowszych screenów z moda.

Odpowiedz
I do lubię. Pamiętam, że Gothic 2 był moim pierwszym tytułem cRPG bez kreacji postaci i świetnie się w tym świecie bawiłem. Jeżeli mod będzie miał swoją ostateczną premierę, to z chęcią przetestuję pracę grupy.
Chociaż już dawno zapomniałem jakie to wszystko było kanciaste .
Odpowiedz
Gothic, gra która nigdy nie umrze. Dla jednych to ideał, dla innych nieporozumienie. Sam należę, do tych pierwszych, gdyż z żadną inną grą nie mam tak dobrych wspomnień. I nigdy nie potrafiłem wytłumaczyć dlaczego tak jest. Cieszę się, że ciągle powstają nowe modyfikacje, bo mało która gra jest tak długo eksploatowana.
Odpowiedz
normalnie łezka się w oku kręci jak przypomnę sobie wszystkie godziny spędzone z gothicem
Odpowiedz
Dokładnie! Wielka łezka się kręci ;-)
Czekam na modyfikację z utęsknieniem ;-)
Odpowiedz
Kolejny raz Soulfire pokazało klasę.
Odpowiedz
Jest wiele ciekawych modów do G2 które powstają. Ale DK mają jedną przewagę nad innymi. Opowiadają historię sprzed bariery a także losy naszych znajomych zanim trafili do kolonii. A kogo nie ciekawi co robił np taki Diego u Germbanta? Czekam z niecierpliwością na tego moda.
Odpowiedz
Ciekawe, mam tylko nadzieję, że nie skończy się to tak samo jak z Czasem Zapłaty, projektem ambitnym, jak się okazało, zbyt ambitnym.

Odpowiedz
witam mineło już sporo czasu od pierwszych zapowiedzi moda i tu pojawia się moje pytanie czy zastał on już ukończony i czy wogłule macie zamiar go skończyć licze na dobra odp
Odpowiedz
Pytasz czy został ukończony i będziesz sobie tak czekać na odpowiedź? Próbowałeś chociaż przeszukiwać stronę? Jak długo? 15 sekund?
Odpowiedz
Tego typu produkcje (duże mody) mają to do siebie, że powstają bardzo długo, a data premiery jeśli się pojawia, wciąż jest przesuwana, grę tworzą zwykli fani, nie mają z tego korzyści i nie jest to ich źródło utrzymania, więc różnie to bywa u nich z czasem i motywacją, wiem to bo długo śledziłem innego moda, Czas Zapłaty, który ostatecznie wyszedł z kilkuletnim opóźnieniem, w wersji beta, bo ekipa się rozpadła i nie było komu projektu dokańczać.

Odpowiedz
Czy to ta sama grupa odpowiedzialna za Kroniki Myrtany? Ten drugi mod prezentuje się na prawdę obiecująco, a Dzieje to już chyba porzucili.
Odpowiedz
← Nowości

"Gothic II – Dzieje Khorinis" - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...