SOPA, czyli amerykański kaganiec na Internet

Ach, no właśnie - doczytałem to, o czym zapomniałem. Graś i kilku innych "ekspertów" twierdzi, że nie było żadnych ataków, a strony były po prostu obciążone, bo "ludzie byli zainteresowani stronami i tematyką"
Niby nie było żadnych realnych ataków ani włamań, ale... sejm.gov.pl przez jakieś 10 minut między 22:00 a 23:00 wyświetlał zdjęcie dwóch całujących się mężczyzn i hasło "Nie ma rzeczy niemożliwych. Pozdro Panowie" A później serwer tej strony został wyłączony przez właścicieli - nie działa do teraz. Czyli typowy włam + deface.
Kolor pomarańczowy przeznaczam na moje osobiste sugestie i/lub poprawki, które są konieczne, ale nie brzmią mi idealnie.
Odpowiedz
Ja słyszałem na bodajże TVP Info, że ludzie chcieli się dowiedzieć czy to prawda z tymi atakami i przez to obciążali strony.Takie błędne koło...
A strona Sejmu znów nie działa, przynajmniej u mnie.
Odpowiedz
Cóż, nie powiem, niektórzy mają niezłą fantazję ; ) aktualnie wisi chyba "domena zawieszona- ACTA".
Odpowiedz
Kurczę, nawet nie chcę wiedzieć "jak to będzie" kiedy ACTA wejdzie. Moje korzystanie z internetu zmieni się o 180 stopni i będę każdą czynność robił z obawą... Może jednak do tego nie dojdzie?
Odpowiedz
No obawy są, bo fakt, że wiele osób straszy, jednak nie można wykluczyć, że niewiele mijają się z prawdą. Miejmy nadzieję, że rząd polski zmądrzeje i zacznie konsultacje społeczne, zanim podpisze tą umowę.

Odpowiedz
Z tego co ostatnio się dowiedziałem:
ACTA wejdzie w życie, bo podpisało go już chyba 8 krajów, teraz tylko pytanie czy wejdzie u nas.
UE jest traktowane jako jedna strona w umowie, także podejrzewam, że w UE przejdzie ACTA tylko jeśli każdy kraj członkowski to podpisze.
Odpowiedz
W razie cyberataku można wprowadzić stan wojenny - to zdanie szefa BBN xD

Wyrwałem to oczywiście z kontekstu, chodzi o sytuacje globalnego ataku mającego na cele destabilizacje państwa Polskiej, a nie o to co teraz się dzieje. Wszystko wskazuje na to iż trochę dymu wystarczy by rząd zmienił zdanie, zupełnie jak kilka miesięcy temu kiedy groziła nam nowa ustawa medialna.

[Dodano po 2 minutach]

Edit - @Withord, UE nie może podpisywać umów międzynarodowych, one zawsze są w gestii krajów członkowskich.
Odpowiedz
http://wiadomosci.one...wiadomosc.html
...
- Tak, tak. Ja za każdym razem mówię co innego. - Aha. I?

- I nic. Uważam to za cnotę. (...) Dziennikarka pyta mnie, czemu ciągle zmieniam zdanie, a ja jej odpowiadam: "Żeby się uwiarygodnić". - "Uwiarygodnić"?

- Oczywiście. Bo zawsze mówię to, co w danej chwili czuję. Nie kalkuluję, nie kombinuję. Uwiarygodniam się przez to, że sobie zaprzeczam. - Przewrotne.

- Tak. I jutro temu zaprzeczę.
Odpowiedz
W kupie siła - protestujemy oficjalnie:

1. Warszawa www.facebook.com/events/231718760242341
2. Lublin www.facebook.com/events/174048566035586
3. Katowice www.facebook.com/events/174724099301513
4. Poznań www.facebook.com/events/174451399329583
5. Wrocław www.facebook.com/events/241163632625610
6. Tarnów www.facebook.com/events/195948973836535/
7. Kraków www.facebook.com/events/215317315225357/
8. Rzeszów www.facebook.com/events/370790072935948/


Link do wydarzenia zbiorczego: http://www.facebook.c...3468437693209/
Kolor pomarańczowy przeznaczam na moje osobiste sugestie i/lub poprawki, które są konieczne, ale nie brzmią mi idealnie.
Odpowiedz
← Nowości

SOPA, czyli amerykański kaganiec na Internet - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...