Fantastyka w kadrze

Fantastyka w Kadrze #22: Saga Przekleństwo Cienia

Autor: Mateusz "Lionel" Andrzejewicz · Opublikowano: środa, 12 sierpnia 2015

W zeszłym tygodniu krzyslewy przybliżył wam kolejny sezon "Dawno, dawno temu", gdzie bajka zderza się z brutalną rzeczywistością, a disneyowskie słodkie postacie przyjmują ostrzejsze rysy.

filmy, cykl, seriale, fantastyka w kadrze

Z powodu wysokich temperatur tym razem nie będzie mowy o czymś ambitnym czy choć pseudoambitnym. Gdy żar leje się z nieba, mózg nie powinien głowić się na zawiłościami fabuły, tylko bezmyślnie oglądać kolejne sekwencje walk i cieszyć oczy dobrymi kadrami. Czasem tak trzeba, by nie zwariować. Dlatego też dziś zapraszamy do przeczytania recenzji mniej lotnego filmu, jakim jest "Saga: Przekleństwo Cienia" – niezależny projekt, który ma potencjał, ale to nie wystarczy, by podbić kina czy DVD.

saga curse of the shadow

(...) Twórcy nie bardzo opierali się na komputerach, dzięki czemu uniknęli efektu sztuczności i kiczu. Na wielką pochwałę zasługuje również dobór scenerii i wykonane zdjęcia. Pustynne i klifowe widoki bardzo dobrze działają na wyobraźnie i idealnie wpisują się w klimat filmu. Jednak najbardziej urzekły mnie sekwencje sennych wizji kleryka przy komunikacji z wieszczką. Lekko powiewająca szyfonowa płachta świetnie podkreśla eteryczność kobiety i całego zajścia. A całość zamyka jej pusty wzrok i otaczające pustkowia. Scena która wbija się w pamięć.

Czytaj dalej...

Fantastyka w Kadrze

#15 | #16 | #17 | #18 | #19 | #20 | #21

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
 
Wczytywanie...