wampir_maskarada
Dragon Age 4
matt goldman

Kolejny zasłużony weteran odchodzi z kanadyjskiego studia. Matt Goldman pracował w BioWare praktycznie od początku działalności tego zespołu, a więc od 1998 roku. Dłubał między innymi przy “Baldur's Gate II”, “Jade Empire”, “Mass Effect: Andromeda”, a w szczególności wielce przyczynił się do rozwoju serii “Dragon Age”. Ostatnimi czasy zajmował stanowisko starszego dyrektora kreatywnego “Dragon Age IV”.

O fakcie rozstania poinformował Gary McKay, szef BioWare, który stwierdził, że rozstanie przebiegło w duchu “wzajemnego porozumienia stron”, lecz nie ujawnił, co było przyczyną takiej a nie innej decyzji developera. Nie ukrywa także, iż rozbrat z Goldmanem może mieć pewien wpływ na wizję i dalszy rozwój “Dragon Age IV”.

Dragon Age 4
dragon age 4

Na froncie informacyjnym “Dragon Age IV” obecnie straszna posucha, więc trzeba działać w zgodzie z maksymą – jak się nie ma, co się lubi, to się lubi, co się ma. Twórcy raz na jakiś czas coś tam zdradzą lub rzucą jakimś szkicem koncepcyjnym, aby stopniowo podgrzewać oczekiwania w związku z wyczekiwaną kontynuacją kultowej serii. Tym razem Christian Dailey, szef projektu, postanowił opublikować grafikę prezentującą przedstawiciela jednej z frakcji, z którą fani sagi są emocjonalnie związani – Szarych Strażników.

Problem w tym, że o ile poprzednie szkice intrygowały i wręcz zmuszały do otwartych spekulacji czy ciekawych dyskusji, o tyle nowa grafika jest podręcznikowym przykładem generyczności – czymś, co widzieliśmy już wielokrotnie w rozlicznych produkcjach, nie wyróżniającym się absolutnie niczym. No, ale to może tylko moja opinia… oceńcie sami.

Dragon Age 4

Nowa grafika koncepcyjna z Dragon Age 4

Dodał: , · Komentarzy: 0
dragon age 4

Po porażce projektu “Anthem 2.0” i zrezygnowaniu z irracjonalnego planu zrobienia z każdej produkcji BioWare gry-usługi, projekt “Dragon Age 4” w końcu może ruszyć pełną parą. Tytuł wciąż znajduje się w fazie koncepcyjnej, a twórcy póki co dzielą się nowymi informacjami z dużą dozą nieśmiałości.

No, ale jak się nie ma, co się lubi – to się lubi, co się ma. Christian Dailey, główny projektant gry, postanowił podzielić się kolejną grafiką koncepcyjną. Ta prezentuje maga znajdującego się w mrocznej dzielnicy orientalno-gotyckiej stolicy Imperium Tevinter – miasta Minrathous.

Dla fanów sagi, na tapetę jak znalazł.

Dragon Age 4
dragon age iv

Jak widać pozytywny odbiór i sukces finansowy “Star Wars Jedi: Upadły Zakon”, a także totalna porażka gry-usługi “Anthem”, spowodowały pewne zmiany w wizji strategicznej Electronic Arts. Dowodem, który na to wskazuje jest fakt, że w karcie “Dragon Age IV” zniknęły zapowiadane elementy sieciowe i podkreślono nacisk na na kampanię dla pojedynczego gracza.

Dragon Age 4

Dragon Age IV – nowy szkic koncepcyjny

Dodał: , · Komentarzy: 12

Choć na “Dragon Age IV” trochę sobie jeszcze poczekamy, to BioWare od jakiegoś czasu stara się systematycznie podgrzewać atmosferę i cyklicznie przypominać o projekcie przy pomocy kolejnych materiałów. Tym razem noworoczny prezent fanom serii zafundował nowy producent wykonawczy gry, Christian Dailey, który opublikował świeży szkic koncepcyjny komentując go zwrotem “oto nowy początek”.

dragon age iv

Wygląda… futurystycznie? Co sądzicie?

Dragon Age 4

Oficjalny trailer następnego Dragon Age'a

Dodał: , · Komentarzy: 4

I jak każdy trailer "Dragon Age'a 4" jest enigmatyczny i pełen niedopowiedzeń. Jedno jest jednak pewne, nasz stary dobry łotrzyko-kuszniko-bard Varric powróci i stanie u boku nowego bohatera, aby walczyć z nowym złem zagrażającym Thedas. A gdzieś w tle pałęta się Straszliwy Wilk.

dragon age 4
Dragon Age 4
dragon age iv

Trudno powiedzieć, ile w tym korporacyjnego wyrachowania, a ile kompletnego przypadku, lecz BioWare stara się tonować nieciekawe nastroje po informacji o opuszczeniu firmy przez dwóch kluczowych developerów. O ile kolejny “Mass Effect” jest jeszcze w powijakach i zmiana na szczeblach władzy nie powinna odbić się na ewentualnej jakości gry, to w przypadku “Dragon Age IV” nie jest to takie pewne.

Odpowiedzi na pewne pytania poznamy już w czwartek, gdyż podczas gali Game Awards zobaczymy kolejne materiały na temat kolejnej części “Dragon Age”. Informacje puścił w eter prowadzący całego wydarzenia, Geoff Keighley, a całość później potwierdził BioWare.

Czego możemy się spodziewać? Znając format wydarzenia, a także biorąc pod uwagę, że studio będzie chciało zachować naprawdę istotne informacje na swoje autorskie imprezy – zapewne dostaniemy jakiś krótki teaser pokrótce szkicujący intrygę. Pożyjemy, zobaczymy.

Dragon Age 4

Najnowszy film od Bioware nie jest czymś czego oczekiwali fani studia spragnieni czwartej części "Dragon Age". Zamiast gameplayu, trailera lub zwiastuna dostaliśmy filmik skupiający się na zewnętrznym życiu twórców z Bioware oraz ideałom przyświecającym im przy tworzeniu gier. Ale nie martwcie się, wprawne oko wyłapie kilka grafik koncepcyjnych i screenshotów.

bioware,dragon age 4
Dragon Age 4

Po dość dyskusyjnej premierze “Mass Effect: Andromeda” i porażce kontrowersyjnej gry-usługi “Anthem”, nie może dziwić, że BioWare z ogromną ostrożnością podchodzi do ujawniania detali swoich kolejnych projektów. Plotkuje się o remasterach klasycznej trylogii z dziarskim komandorem Shepardem w roli głównej, wiemy także o oficjalnych pracach nad “Dragon Age IV”. Z tymże, o tej ostatniej produkcji, oprócz kilku artów oraz kilkusekundowych prezentacji lokacji, nie wiemy kompletnie nic.

dragon age iv

Mark Darrah, główny producent gry, postanowił uspokoić wszystkich zaniepokojonych fanów, że prace nad “Dragon Age IV” nie zostały przerwane, a twórcy czynią nawet w tej chwili znaczące postępy. Pozwolił sobie jednak zaznaczyć, że harmonogram prac został zaburzony przez koronawirusa i wszyscy developerzy pracują zdalnie z domów, co stanowi oczywiste utrudnienie.

Wygląda więc na to, że na pierwsze konkretne materiały z kontynuacji serii poczekamy sobie jeszcze dłużej, a premiera, w związku z pandemią, zaliczyła poślizg o ładnych kilka miesięcy. Cóż, lepiej zrobić to tym razem dobrze niż szybko, drogie BioWare. Nie śpieszcie się.

Dragon Age 4

Jeśli oczekiwaliście wstrząsających zapowiedzi i zalewu świeżych informacji po specjalnej konferencji Electronic Arts, to obejdziecie się naprawdę sporym smakiem. Oprócz konkretnych materiałów związanych z grami sportowymi, otrzymaliśmy typową korporacyjną gadkę, którą można skrócić do stwierdzenia – “nasze studia ciężko pracują, aby ogarnąć i zdominować nową generację gier”.

Cóż, oby wyszło to lepiej niż z obecna epoka, bo trzeba podkreślić, że w wykonaniu popularnych “Elektroników” raczej była ona daleka od ideału i ich praca zebrałaby mocno mieszane recenzje. Nie to tym jednak…

dragon age 4

To, co interesuje nas najbardziej, to kolejna część kultowej serii “Dragon Age”, nad którą obecnie dłubie studio BioWare. O tytule nie dowiedzieliśmy się praktycznie nic, oprócz tego że Electronic Arts mocno na niego liczy, a Kanadyjczycy są mistrzami w tworzeniu światów, w których jesteśmy bohaterami naszej własnej historii. No i rzecz jasna, mamy szybki rzut oka na kilka lokacji prosto gry.

Wczytywanie...