riese
Dragon Age: Inkwizycja

Dragon Age 3 – Duży wyciek informacji!

Autor: Krzysztof "krzyslewy" Lewandowski · Opublikowano: poniedziałek, 20 sierpnia 2012

Mimo braku zapowiedzi "Dragon Age 3", gry, na którą czeka wiele osób, pojawiają się na jej temat spekulacje i niepotwierdzone informacje. Wszystko wskazuje więc, że BioWare już rozpoczęło pracę nad trzecią częścią serii.

dragon age 3

Potwierdza to także ostatni wyciek fabuły i postaci. Gracz najprawdopodobniej wcieli się w Inkwizytora, który będzie musiał zaprowadzić porządek na świecie. Pojawią się trzy klasy postaci (łotrzyk, mag i wojownik), a fabuła będzie opowiadać o wojnie domowej między templariuszami, których zakon został podzielony, gdyż templariusze uważają kościół za zbyt łagodny, a magami, którzy się zbuntowali z powodu nadmiernej surowości templariuszy. Świat stanie na krawędzi upadku i zostanie zwołane zebranie, mające przywrócić pokój, ale zamiast tego stanie się ono epicentrum magicznego wybuchu, który likwiduje najważniejsze osoby w Zakonie. Wtedy staje się jasne, że coś lub ktoś manipulował wydarzeniami, które spowodowały chaos w Fereldenie.

Ze zgliszcz magicznego wybuchu powstanie Inkwizycja, na której czele stoi gracz. Jego zadaniem jest stworzenie swojej potęgi, wytrenowaniu armii, ujawnieniu sekretów i zbudowanie stosunków na całym świecie. Po drodze będzie musiał zniszczyć tych, którzy chcą doprowadzić do zniszczenia i odkryć starożytne tajemnice.

To jednak nie wszytko, bo otworzy się portal między światami, który uwalnia hordy potworów, a korupcja w Fereldenie jest na każdym kroku. Jedyny ratunek w Inkwizytorach, którzy mają "przywrócić światło w ciemności". Na gracza czeka więc szpiegowanie, udział w politycznych rozgrywkach i bezpośrednie starcia.

dragon age 3 dragon age 3 dragon age 3 dragon age 3 dragon age 3 dragon age 3

Oprócz tego, wyciek zawiera powyższą ankietę na temat tytułu trzeciej części "Dragon Age" ("The Breach", "Exarch", "Inquisition", "Inquisitor", "Apocrypha") i grafiki koncepcyjne bohaterów, a Ilidan z portalu Przystani Szarego Strażnika znalazł w "Dragon Age 2" herb Inkwizycji. Drużyna bohatera (nie wiemy, czy ktoś z niej jest na tych grafikach) będzie zawierała dziesięciu kompanów. Co więcej, gracz znajdzie w "Dragon Age 3" tryb kooperacji i gry przez internet, specjalne ciosy kończące, mnóstwo istotnych decyzji, dramatyczny nastrój, towarzyszący przy podejmowaniu wyborów, kontrolowany cykl dnia i nocy oraz lepsze – w stosunku do drugiej części – zarządzanie drużyną, w której oprócz bohatera, w czasie walki bądź podróży, może znaleźć się czterech towarzyszy.

Informacji nie koniec, bo w wycieku pojawiła się też lista czterech potencjalnych towarzyszy.

  • Cole – łotrzyk, nowe wcielenie mężczyzny, który zmarł dawno temu. Nękany jest przez przeszłość – wizje i sny z poprzedniego wcielenia.
  • Sera – młoda, szalona i nieznośna elfia łotrzyca.
  • Żelazny Byk – Qunari, przywódca grupy najemników.
  • Doran Pavis – sprytny i bezczelny magister posiadający tajemnicze i potężne moce.

Nie jest pewne, czy wyciek nie był niekontrolowany, gdyż możliwe jest, że podane informacje miały zostać podane na gamescom, a że tak się nie stało, dla zwiększenia zainteresowania "Dragon Age 3" wypuszczony został wyciek. Tak czy siak – gra zapowiada się smakowicie i wszystko wskazuje na to, że BioWare wyciągnęło wnioski z nieudanej drugiej części. A wy co o tym sądzicie?

Komentarze

Gość_Arden* · poniedziałek, 20 sierpnia 2012, 17:31
0
Oby grywalna była.
Jeśli pozostali przy silniku Dragon Age II, to już wieszcze porażkę.
Ilidan · poniedziałek, 20 sierpnia 2012, 18:36
0
http://www.dragon-age...dragon-age-iii

Wszystkie informacje.

Btw. "Przywrócić światło w ciemności". Tutaj chodziło o rozjaśnienie mroku, czyli pozbycie się zła etc.
krzyslewy · poniedziałek, 20 sierpnia 2012, 18:41
0
Eee tam. U mnie brakuje tylko herbu, a postacie na podanej przez ciebie stronie są zbyt rozdrobnione według mnie Ale już herb dodałem. Takie strzępki informacji są na każdym z portali i na niektórych zwykle czegoś brakuje, starałem się więc jakoś to poskładać. Ale już nie powinno niczego brakować.
Sosna · wtorek, 21 sierpnia 2012, 09:39
0
Patrząc na opis fabuły to wydaje się ona mocno podobna do tej z DA:O, może Bioware rzeczywiście myśli o powrocie do korzeni, ale to okaże się zapewne za jakiś czas.
Redhorn Steelaxe · środa, 22 sierpnia 2012, 01:11
0
Patos, armia, korupcja i multi...
To co to ma wreszcie być, strategia czy rpg?
LeanorRigby · środa, 22 sierpnia 2012, 02:25
0
Jeśli ktoś nie czytał Rozłamu - Cole był tam jedną z głównych postaci, warto poczytać, bo to strasznie intrygująca osoba.

EDIT: Trochę o nim jest na angielskiej wikii: http://dragonage.wiki...com/wiki/Cole., Fiony , Leliany, Shale .
Gość_piter375* · środa, 22 sierpnia 2012, 13:17
0
Ha Ha Ha! Wiedziałem, że w trójce pojawi się Inkwizycja! Wiedziałem!
Sosna · środa, 22 sierpnia 2012, 14:31
0

Przejdź do cytowanego postu Użytkownik Redhorn Steelaxe dnia środa, 22 sierpnia 2012, 01:11 napisał

Patos, armia, korupcja i multi...
To co to ma wreszcie być, strategia czy rpg?


W DA:O, było to samo, no może poza multi, a co jak co był to cRPG i to bardzo dobry.
krzyslewy · środa, 22 sierpnia 2012, 14:40
0

Przejdź do cytowanego postu Użytkownik Redhorn Steelaxe dnia środa, 22 sierpnia 2012, 01:11 napisał

Patos, armia, korupcja i multi...
To co to ma wreszcie być, strategia czy rpg?

Właśnie takie elementy są najlepsze w grach RPG-ie. Przykład? Zarządzanie warownią w "NwN2". Tak więc wysyłanie szpiegów, prowadzenie wojny i politykowanie mogą okazać się świetnym pomysłem, o ile BioWare dobrze go wykorzysta - przede wszystkim gracz nie może mieć wrażenia, że to jest z góry wszystko ustalone, a każda armia i wyniki, które osiągnie gracz w grze, są takie same jak u innych.

Co do multi - daliby sobie z tym spokój, a skupili by się na singlu. Tak więc popieram. Po tym multi w "ME3" widzę, że BioWare oszalało na tym punkcie, a przecież to nudzi po kilku godzinach. I jeśli multi w "DA3" ma tak samo wyglądać, to równie dobrze mogłoby go zabraknąć.
Sosna · środa, 22 sierpnia 2012, 16:49
0
A mnie to multi właśnie zainteresowało, to może być całkiem niezłe, chociaż przede wszystkim liczę na powrót do korzeni i postawienie na elementy czysto RPG'owe, zamiast walkę jak w typowym h&s z aktywną pauzą.

Dodaj komentarz

 
 
Wczytywanie...