Diuna » Newsy

diuna,dune

Denis Villeneuve dodał kolejnego aktora do swojej adaptacji "Diuny". Tym razem będzie to osoba odpowiedzialna za wcielenie się w Barona Vladimira Harkonnena, głównego złego powieści, hedonistycznego manipulatora i makiawelicznego polityka, który napędza całą fabułę. Tę rolę zagra...

Ciężko chyba byłoby obecnie znaleźć lepszego kandydata na to stanowisko. Niech za rekomendacje posłuży choćby ostatni „Nowy początek”, który powalczy o osiem Oscarów, a także fakt, że ten sam twórca stoi za kamerą kontynuacji „Łowcy Androidów”, więc nie boi się zderzenia z kultowym tytułem.

denis villeneuve

Informacje o angażu potwierdził syn autora powieści, Brian Herbert, za pośrednictwem mediów społecznościowych. Denis Villeneuve nigdy nie krył swojego zainteresowania zekranizowaniem „Diuny” – w wielu wywiadach dobitnie potwierdzał, że jest olbrzymim fanem tego arcydzieła science-fiction, natomiast w listopadzie rozpoczął negocjacje z wytwórnią Legendary, która posiada prawa do przeniesienia jej na duży ekran. Jak widać, skutecznie.

Zatem cierpliwie czekamy na efekty.

  • 1 strona
Wczytywanie...