Baldur's Gate

Baldur's Gate: Enhanced Edition – Odliczanie rozpoczęte!

Autor: Krzysztof "krzyslewy" Lewandowski · Opublikowano: środa, 25 lipca 2012

Latem ma pojawić się edycja rozszerzona gry znanej wszystkim miłośnikom cRPG – Baldur's Gate. Dowiedzieliśmy się, że uruchomimy ją na tablecie i zobaczyliśmy obrazki, na których widać, jak na nim gra się prezentuje, następnie doszedł do nas fakt, że będą płatne dodatki. Teraz dowiemy się kolejnych informacji, gdyż ruszyło kolejne odliczanie na baldursgate.com.

baldur's gate

Gdy licznik dojdzie do końca poznamy odpowiedzi na następujące trzy pytania:

  • Co to jest Baldurs Gate: Edycja Rozszerzona?
  • Kiedy mogę ją dostać?
  • Ile to kosztuje?

Do końca zostało około trzydzieści godzin. Z niecierpliwością będziemy czekali, aż odliczanie dojdzie do zera i odkryte zostaną odpowiedzi na wymienione pytania.

Komentarze

Sosna · środa, 25 lipca 2012, 14:50
0
Dobry pomysł z tym odliczaniem, no ciekawe czy pojawią się jakieś konkrety, nie chodzi nawet o to gdzie i za ile, ale odnośnie samej produkcji, czy raczej reprodukcji
Courun Yauntyrr · środa, 25 lipca 2012, 14:58
0
Kupić będzie można podobno tylko za pośrednictwem ich strony. Mają się pojawić DLC, ale płatne. Jak dla mnie, to próba wzbogacenia się na sentymencie. Pozostanę przy oryginalnym BG2 i wielu modach.
Lionel · środa, 25 lipca 2012, 15:06
0
Poczekam aż powiedzą więcej o tych DLC, bo jak to będzie dodatkowe 52 kroje ubrań, to nie wiem czy się zdecyduję.
Bishin · środa, 25 lipca 2012, 16:15
0
Dużo Bioware ma z tym wspólnego?
Gość_N.* · środa, 25 lipca 2012, 16:43
0
Już dawno zostało powiedziane, że będą dlc (wg twórców żadne 'futrzaste kolczyki +5' tylko dodatkowe questy i postaci) i że będzie można kupić tylko na ichniej platformie. Dla mnie sprawa jest przekreślona, bo jak mam aplikować sobie dodatkową platformę dla jednej gry, to wolę pozostać przy oryginale i darmowych modach od społeczności.
mbwrobel · środa, 25 lipca 2012, 18:09
0
A co z fanowskim projektem Baldur's Gate 2 na silniku Dragon Age? Już pozamiatane?
porfirion · środa, 25 lipca 2012, 18:32
0

Cytat

A co z fanowskim projektem Baldur's Gate 2 na silniku Dragon Age?

Chyba cały czas robi się, choć ostatnie wieści były sprzed jakichś dwóch miesięcy Co do BG Enhanced, zgadzam się w 100% z Courunem - wystarczy mi stare BG i mody - zwłaszcza, że jeden gość opracował instalkę pozwalającą na granie z naprawdę sporą ilością modów, bez jakiejkolwiek znajomości modowania.
Sosna · środa, 25 lipca 2012, 19:07
0
Poczekajmy co nam jutro pokażą, ja nie przekreślam tego projektu, w końcu to BG.
porfirion · środa, 25 lipca 2012, 20:14
0
Jakoś wątpię, by to, co pokażą okazało się lepsze od dawnego BG wspartego oczywiście różnymi fajnymi modami. Ale to może tylko mój wrodzony pesymizm się odzywa. Choć jednak wolę sobie najpierw zagrać z BG NPC Project, o którym się nasłuchałem bardzo wiele dobrego (ciekawe czy rozszerzona to przebije).
A jeszcze co do przekreślania: czy są jakieś pewne informacje (albo będą za te 30h) co do lokalizacji? Jeśli nie będzie starych dobrych polskich głosów, to Rozszerzona Edycja dla mnie od razu odpada. Od czasu, gdy ci aktorzy przestali być dla mnie anonimowi, nie wyobrażam sobie BG bez nich.
Cryticus · środa, 25 lipca 2012, 21:21
0
Serio , ale z was staruchy, sam grałem w Baldura i tak się złożyło że skończyłem na tym że mam dwa osobne pudełka z pierwszym baldursem, Sorry ale takie krzyczenie że nowo to wszystko zepsują mnie bawi , czekam tylko aż ktoś krzyknie że powinni dać ją za darmo.
Courun Yauntyrr · środa, 25 lipca 2012, 22:08
0
Nigdzie nie krzyczałem, ze nowe jest złe. Nie podoba mi się model biznesowy i zadowala mnie stara, w domyśle oryginalna, wersja, więc przy niej pozostanę. Mnie więc bawi szukanie sensacji tam, gdzie jej nie ma. Zaś bycie "staruchem" to nie ujma, bo "młodość też nie wieczność" *
*Końcówka to żart, by potem nie było.
Sosna · czwartek, 26 lipca 2012, 21:58
0
No to się uśmiałem. Oto co nam oferują:
-lekki lifting grafiki
-3 nowych bohaterów
-jedną większą misję
-nowy zestaw głosów dla naszej postaci
-możliwość ustawienia wyższej rozdzielczości
-"ulepszony" tryb multi

A to wszystko w jakże atrakcyjnej cenie 19,99... dolarów oczywiście, co przy obecnym kursie dolara daje nam ok 69zł, przy tej cenie zupełnie się to nie opłaca, sądzę że głównym targetem będą tablety, są już przeróbki dostosowane do urządzeń mobilnych, ale zostawiają one wiele do życzenia.
Lionel · czwartek, 26 lipca 2012, 22:17
0
xD
Wiktul · piątek, 27 lipca 2012, 06:46
0
Takie rzeczy w nowej edycji "Diablo 1" dałyby radę. W BG, jak powiedział Lio -
Obserwator · piątek, 27 lipca 2012, 14:11
0
Trójka nowych bohaterów z unikalnymi klasami nie zrobiła na mnie wielkiego wrażenia, małe odświeżenie grafiki również.Zestaw głosów dla naszej postaci ?! Pfff .No oczywiście cena 19.99 dolarów. Na tę chwilę odpuszczę sobie te BG:EE

Dodaj komentarz

 
 
Wczytywanie...