Baldur's Gate 3
druid,baldur;s gate 3

Jedną z największych nowości, jakie wprowadzi kolejny patch do “Baldur's Gate 3”, będzie klasa Druida. Według obietnic twórców aktualizacja “Potęga Natury” ma wprowadzić więcej nowości niż wszystkie poprzednie łatki razem wzięte.

Wszyscy, którzy będą chcieli spróbować swoich sił jako Druid, otrzymają do ręki arsenał ponad 30 czarów, m.in. możliwość przemiany w dzikie zwierzę. Oprócz tego Larian zadbał także o dodatkowe dialogi i wstawki dedykowane tej klasie, aby pogłębić immersję związaną z aspektem narracyjnym.

Baldur's Gate 3

Trzecia odsłona słynnej serii póki co cierpi na wszystkie bolączki Early Access. Larian ogłosiło, że zbliżająca się łatka co prawda naprawi sporo problemów, ale zarazem skasuje nam dotychczasowe zapisy stanu gry. Czy jesteśmy gotowi na rozpoczęcie od nowa przygody z "Baldur's Gate III"?

baldur's gate 3

Deweloperzy mają dla nas niewesołą wiadomość, bowiem szykowany właśnie patch uniemożliwi nam granie na dotychczasowych zapisach stanu gry. Nawet w moim przypadku oznacza to wyrzucenie do kosza ponad 30 godzin z kijanką w głowie, przez co złość jest tu dalece wskazana. Nim jednak przejdziemy do rękoczynów pamiętajmy, że fani potrafią, zaś na tę bolączkę da się znaleźć skuteczne lekarstwo.

Baldur's Gate 3
baldur's gate 3

Obie odsłony cyklu "Baldur's Gate" należą do ścisłej czołówki moich ulubionych gier RPG, zaś druga część nieprzerwanie gości na twardym dysku niemal od dwudziestu lat. To kawał czasu, podczas którego cała branża elektronicznej rozgrywki nie stała w miejscu, stąd też po tak dużym sukcesie nikogo nie zaskoczyły prace nad kontynuacją. "Black Hound" podzieliło los twórców, trafiając w niebyt i jednocześnie pozostawiając z niczym fanów spragnionych powrotu na Wybrzeże Mieczy. Naśladowcy pokroju "Sword Coast Legends" warci są dzisiaj jedynie drobnej wzmianki, jednak w końcu pojawiła się realna wizja powstania "Baldur's Gate 3". Rękawicę podniosło belgijskie studio Larian, które dało nam się już poznać przy okazji cyklu "Divinity".

Baldur's Gate 3
baldur's gate 3

Co prawda “Baldur’s Gate III” pozwala na olbrzymie możliwości w kwestii stworzenia swojego bohatera, a kreator postaci można określić jako całkiem rozbudowany, to sami gracze podobno nie grzeszą specjalną kreatywnością. Tak wynika przynajmniej z danych, jakie przez ostatnie dni zebrali przedstawiciele studia Larian.

Otóż zdecydowana większość graczy tworząc swoją postać starała się jak najmocniej upodobnić ją do swojej osoby, aby zwiększyć immersję. Stąd też rogi, ogony, nieszablonowe fryzury i stylizacje oczu nie wchodziły w grę. Niby nie ma w tym nic niespotykanego i zaskakującego, jednak dla twórców, którzy pracowali długie miesiące nad kreatorem i dali możliwość postawienia na naprawdę szalone czy ekscentryczne wybory, jest to trochę dobijające.

Baldur's Gate 3

Baldur's Gate 3 – zwiastun premierowy

Dodał: , · Komentarzy: 0
baldur's gate 3

Trzecia część kultowej serii w końcu trafiła w ręce wszystkich spragnionych graczy. Co prawda obecnie tylko w modelu Early Access, a więc mocno okrojonej wersji, ale jak się nie ma co się lubi – to się lubi co się ma. Ostatnie misje i fabularne wolty będą wprowadzane sukcesywnie, na przestrzeni najbliższego roku, w tym momencie możemy delektować się około 25-30 godzinami rozgrywki. Pełna wersja gry zadebiutuje pod koniec 2021 roku.

Do tego czasu można testować pierwsze, wciąż niedoskonałe, fragmenty rozgrywki. Jedni doceniają klimat, mechanikę i ciekawe rozwiązania. Są jednak osoby, które narzekają na balans podczas walki, przeciętną intrygę czy niedoskonałości techniczne (gra lubi się mocno przyciąć w niektórych momentach, nawet na mocnych sprzętach). Jak jest faktycznie? Możecie przekonać się sami, a jeżeli jeszcze rozkminiacie temat, to w tym wszystkim powinien pomóc świeżutki zwiastun premierowy.

Baldur's Gate 3
baldur's gate 3

Tak, tak… Będą romanse i twórcy nawet pokusili się o sceny seksu. Nawet, jeżeli jesteś gnomem iluzjonistą i zakochałeś się w elfiej kapłance. Albo na odwrót. Nie ma żadnych przeszkód, a niezależnie od historii naszego bohatera sfera uczuciowa ma odgrywać ważną rolę w podróży.

System relacji przywodzi na myśl to, co mogliśmy doświadczyć w “Baldur’s Gate II” w połączeniu z obozowaniem znanym chociażby z “Dragon Age: Początek”. Na naszej drodze spotkamy szereg charakterów, które normalnie nie miałby ze sobą wiele wspólnego i ich drogi raczej by się nie przecięły, ale łączy ich misja, a także dolegliwość, jaką uraczyli ich Łupieżcy Umysłu. No, a od dawna wiadomo, że wspólnota zainteresowań i krzywd najlepiej cementuje.

Baldur's Gate 3

Szykuje się ciekawy początek roku akademickiego, bowiem belgijskie Larian Studios ujawniło wymagania sprzętowe dla "Baldur's Gate 3" w wersji wczesnego dostępu na platformie Steam. Nie wygląda to źle, choć twórcy podkreślają, że to wstępna specyfikacja, która może ulec zmianie.

baldur's gate 3

Próba przeniesienia legendarnej serii w nurt nowoczesnej rozgrywki na pewno nie jest zadaniem łatwym, ale fanów znad Wisły na pewno przekona nie tylko rychła data premiery, ale także obecność polskich napisów. Do tej listy będzie można także dopisać rozsądne wymagania sprzętowe dla tych, którzy zdecydują się na wersję wczesnego dostępu za pośrednictwem platformy Steam.

Baldur's Gate 3

Już niedługo będziemy mogli poczuć na własnej skórze, czy powrót na stare nostalgiczne śmieci Wybrzeża Mieczy i kontynuacja kultowej serii sprzed lat trzyma odpowiedni poziom. Poprzeczka jest zawieszona wysoko i studio Larian zna stawkę tej rozgrywki. W lekko ponad półtora godzinnej prezentacji gry, Swen Vincke stara się przekonać wszystkich niezdecydowanych i sceptycznych miłośników serii, że choć nowa część jest trochę inna, to będziemy się bawić przy niej równie wyśmienicie.

baldur's gate 3

Czy jest w tym przekonujący? Oceńcie sami.

Baldur's Gate 3

Rok po zapowiedzi i cztery miesiące po ukazaniu się pierwszego gameplayu do naszych uszu w końcu dociera wieść, na którą wszyscy czekaliśmy. Baldur's Gate III 30 sierpnia trafi do usługi Wczesnego Dostępu, zarówno na platformie Steam jak i na Stadii. Oprócz tego premierę miał Community Update 3 skupiający się na na zmianach wprowadzonych w grze od czasu ujawnienia gameplayu w lutym. Tylko nie pytajcie się o CU2. Nikt nie wie co się z nim stało. Dodatkowo dowiedzieliśmy się, że 18 czerwca zostanie pokazany kolejny fragment rozgrywki.

baldur's gate 3
Baldur's Gate 3

Kilka tygodni temu mogliśmy podziwiać pierwszy konkretny fragment rozgrywki z długo wyczekiwanego “Baldur’s Gate 3”. Choć prezentował się naprawdę ciekawie i robił odpowiednie wrażenie, to wciąż pozostawiał nas z wieloma pytaniami. Tym bardziej, że zaprezentowano prolog gry, która z całą pewnością jest ogromna i przejście jej zajmie nam wiele godzin. No i podstawowa zagwozdka, czy developerzy jeszcze bardziej pójdą w podobieństwo do “Divinity: Grzech Pierworodny”, czy też na kolejnym pokazie będą chcieli wykazać jakieś większe różnice?

baldur's gate 3

Dowiemy się tego już za tydzień, bo 6 czerwca rusza cyfrowe wydarzenie Guerrilla Collective, gdzie swoją obecność zapowiedziało studio Larian. Oprócz informacji związanych z przyszłością marki “Divinity”, otrzymamy kolejne informacje i fragmenty rozgrywki z “Baldur’s Gate 3”. Twórcy przygotowali dla nas krótką zapowiedź zapraszającą na event i zdradzającą, czego możemy się spodziewać.

Wczytywanie...