posiadlosc
Baldur's Gate 3
baldur's gate 3

Obie odsłony cyklu "Baldur's Gate" należą do ścisłej czołówki moich ulubionych gier RPG, zaś druga część nieprzerwanie gości na twardym dysku niemal od dwudziestu lat. To kawał czasu, podczas którego cała branża elektronicznej rozgrywki nie stała w miejscu, stąd też po tak dużym sukcesie nikogo nie zaskoczyły prace nad kontynuacją. "Black Hound" podzieliło los twórców, trafiając w niebyt i jednocześnie pozostawiając z niczym fanów spragnionych powrotu na Wybrzeże Mieczy. Naśladowcy pokroju "Sword Coast Legends" warci są dzisiaj jedynie drobnej wzmianki, jednak w końcu pojawiła się realna wizja powstania "Baldur's Gate 3". Rękawicę podniosło belgijskie studio Larian, które dało nam się już poznać przy okazji cyklu "Divinity".

Baldur's Gate 3
baldur's gate 3

Co prawda “Baldur’s Gate III” pozwala na olbrzymie możliwości w kwestii stworzenia swojego bohatera, a kreator postaci można określić jako całkiem rozbudowany, to sami gracze podobno nie grzeszą specjalną kreatywnością. Tak wynika przynajmniej z danych, jakie przez ostatnie dni zebrali przedstawiciele studia Larian.

Otóż zdecydowana większość graczy tworząc swoją postać starała się jak najmocniej upodobnić ją do swojej osoby, aby zwiększyć immersję. Stąd też rogi, ogony, nieszablonowe fryzury i stylizacje oczu nie wchodziły w grę. Niby nie ma w tym nic niespotykanego i zaskakującego, jednak dla twórców, którzy pracowali długie miesiące nad kreatorem i dali możliwość postawienia na naprawdę szalone czy ekscentryczne wybory, jest to trochę dobijające.

Baldur's Gate 3

Baldur's Gate 3 – zwiastun premierowy

Dodał: , · Komentarzy: 0
baldur's gate 3

Trzecia część kultowej serii w końcu trafiła w ręce wszystkich spragnionych graczy. Co prawda obecnie tylko w modelu Early Access, a więc mocno okrojonej wersji, ale jak się nie ma co się lubi – to się lubi co się ma. Ostatnie misje i fabularne wolty będą wprowadzane sukcesywnie, na przestrzeni najbliższego roku, w tym momencie możemy delektować się około 25-30 godzinami rozgrywki. Pełna wersja gry zadebiutuje pod koniec 2021 roku.

Do tego czasu można testować pierwsze, wciąż niedoskonałe, fragmenty rozgrywki. Jedni doceniają klimat, mechanikę i ciekawe rozwiązania. Są jednak osoby, które narzekają na balans podczas walki, przeciętną intrygę czy niedoskonałości techniczne (gra lubi się mocno przyciąć w niektórych momentach, nawet na mocnych sprzętach). Jak jest faktycznie? Możecie przekonać się sami, a jeżeli jeszcze rozkminiacie temat, to w tym wszystkim powinien pomóc świeżutki zwiastun premierowy.

Baldur's Gate 3
baldur's gate 3

Tak, tak… Będą romanse i twórcy nawet pokusili się o sceny seksu. Nawet, jeżeli jesteś gnomem iluzjonistą i zakochałeś się w elfiej kapłance. Albo na odwrót. Nie ma żadnych przeszkód, a niezależnie od historii naszego bohatera sfera uczuciowa ma odgrywać ważną rolę w podróży.

System relacji przywodzi na myśl to, co mogliśmy doświadczyć w “Baldur’s Gate II” w połączeniu z obozowaniem znanym chociażby z “Dragon Age: Początek”. Na naszej drodze spotkamy szereg charakterów, które normalnie nie miałby ze sobą wiele wspólnego i ich drogi raczej by się nie przecięły, ale łączy ich misja, a także dolegliwość, jaką uraczyli ich Łupieżcy Umysłu. No, a od dawna wiadomo, że wspólnota zainteresowań i krzywd najlepiej cementuje.

Baldur's Gate 3

Szykuje się ciekawy początek roku akademickiego, bowiem belgijskie Larian Studios ujawniło wymagania sprzętowe dla "Baldur's Gate 3" w wersji wczesnego dostępu na platformie Steam. Nie wygląda to źle, choć twórcy podkreślają, że to wstępna specyfikacja, która może ulec zmianie.

baldur's gate 3

Próba przeniesienia legendarnej serii w nurt nowoczesnej rozgrywki na pewno nie jest zadaniem łatwym, ale fanów znad Wisły na pewno przekona nie tylko rychła data premiery, ale także obecność polskich napisów. Do tej listy będzie można także dopisać rozsądne wymagania sprzętowe dla tych, którzy zdecydują się na wersję wczesnego dostępu za pośrednictwem platformy Steam.

Baldur's Gate 3

Już niedługo będziemy mogli poczuć na własnej skórze, czy powrót na stare nostalgiczne śmieci Wybrzeża Mieczy i kontynuacja kultowej serii sprzed lat trzyma odpowiedni poziom. Poprzeczka jest zawieszona wysoko i studio Larian zna stawkę tej rozgrywki. W lekko ponad półtora godzinnej prezentacji gry, Swen Vincke stara się przekonać wszystkich niezdecydowanych i sceptycznych miłośników serii, że choć nowa część jest trochę inna, to będziemy się bawić przy niej równie wyśmienicie.

baldur's gate 3

Czy jest w tym przekonujący? Oceńcie sami.

Baldur's Gate 3

Rok po zapowiedzi i cztery miesiące po ukazaniu się pierwszego gameplayu do naszych uszu w końcu dociera wieść, na którą wszyscy czekaliśmy. Baldur's Gate III 30 sierpnia trafi do usługi Wczesnego Dostępu, zarówno na platformie Steam jak i na Stadii. Oprócz tego premierę miał Community Update 3 skupiający się na na zmianach wprowadzonych w grze od czasu ujawnienia gameplayu w lutym. Tylko nie pytajcie się o CU2. Nikt nie wie co się z nim stało. Dodatkowo dowiedzieliśmy się, że 18 czerwca zostanie pokazany kolejny fragment rozgrywki.

baldur's gate 3
Baldur's Gate 3

Kilka tygodni temu mogliśmy podziwiać pierwszy konkretny fragment rozgrywki z długo wyczekiwanego “Baldur’s Gate 3”. Choć prezentował się naprawdę ciekawie i robił odpowiednie wrażenie, to wciąż pozostawiał nas z wieloma pytaniami. Tym bardziej, że zaprezentowano prolog gry, która z całą pewnością jest ogromna i przejście jej zajmie nam wiele godzin. No i podstawowa zagwozdka, czy developerzy jeszcze bardziej pójdą w podobieństwo do “Divinity: Grzech Pierworodny”, czy też na kolejnym pokazie będą chcieli wykazać jakieś większe różnice?

baldur's gate 3

Dowiemy się tego już za tydzień, bo 6 czerwca rusza cyfrowe wydarzenie Guerrilla Collective, gdzie swoją obecność zapowiedziało studio Larian. Oprócz informacji związanych z przyszłością marki “Divinity”, otrzymamy kolejne informacje i fragmenty rozgrywki z “Baldur’s Gate 3”. Twórcy przygotowali dla nas krótką zapowiedź zapraszającą na event i zdradzającą, czego możemy się spodziewać.

Baldur's Gate 3

Owszem, kolejny raz wszystko przez koronawirusa i konieczność pracy zdalnej. Choć branża elektronicznej rozrywki jest jedną z tych nielicznych, która zdaje się być niewrażliwa na zakusy pandemii, a wręcz rozkwita podczas niej (sprzedaż i zainteresowanie grami rośnie), to obecne wydarzenia musiały się jakoś odbić na produkcji nowych tytułów. Wspomina o tym Swen Vincke, szef studia Larian, który przyznaje, że wirus mocno namieszał w planach belgijskiego zespołu.

baldur's gate 3

Choć twórca uspokaja, że tegoroczna premiera “Baldur’s Gate 3” w usłudze Steam Early Access jest niezagrożona, to gra ukaże się później niż to zakładano. Vincke obecnie ocenia, że produktywność ekipy wynosi jakieś 70% jej standardowych możliwości. Wielu członków zespołu musiało połączyć prace nad grą z zajmowaniem się domem i opieką nad dziećmi, inni wykonywali swoje obowiązki w ograniczonym zakresie lub w nietypowych godzinach dnia, co okazało się prawdziwym koszmarem komunikacyjnym.

Baldur's Gate 3

Nowy “Baldur’s Gate”, jaki jest – każdy miał możliwość zobaczyć lub, aby być dokładniejszym, wstępnie rzucić okiem. Na myśl o takiej odsłonie czcigodnego klasyka może nam albo lecieć ślinka z ust, albo godzi się złorzeczyć na czym współczesny świat stoi, lecz jak to mawiał Robert De Niro w “Irlandczyku” – “jest jak jest”. Co oznacza, że jedyna droga to zaakceptować zaistniały stan rzeczy, bo dalsze strzępienie języka niczego tu nie zmieni.

baldur's gate 3

Swen Vincke jest świadomy, że wielu oddanych weteranów nie jest szczególnie zachwycona formą prezentacji i mechaniką rozgrywki, którą uświadczyli na ekranie, lecz zarzeka się, iż nie nazwaliby swojej najnowszej produkcji “Baldur’s Gate 3”, gdyby tytuł odcinał się grubą kreską od poprzednich dwóch części. Szef studia Larian obiecuje, że w grze pojawią się znane postacie, a wydarzenia które miały miejsce w poprzednich grach z serii, doprowadziły do historii, jaką ujrzymy w “trójce”.

Wczytywanie...