Arcanum: Przypowieść o Maszynach i Magyi

Nowy patch do Arcanum

Autor: Tomasz "Medivh" Kiedrowicz · Opublikowano: czwartek, 1 stycznia 2009

Serwis The Codex Forums zamieścił na swojej stronie nowy nieoficjalny patch do gry Arcanum: Przypowieść o Maszynach i Magyi, który uaktualnia ją do wersji 081229.

Przez długi czas Arcanum było postrzegane jako jeden z najbardziej zabugowanych RPG'ów. Mimo że w internecie krążyło kilka łatek, większość z nich była kiepsko zrobiona i niekompatybilna z innymi. Potrzebny był patch, który byłby kompletny i przetestowany.

Zdecydowałem się zaangażować w taki projekt. Przechodziłem grę wielokrotnie, poprawiając wiele bugów, luk i niezgodności. Jednakże jeden człowiek nie znajdzie wszystkich bugów samodzielnie. I tu właśnie potrzebuję was, a konkretniej waszych raportów o błędach. Wskażcie mi co jest złego w grze, a ja to naprawię.

Jednakże wiedzcie, że w projekcie tym nie będę dodawał żadnych nowych materiałów do gry, ani zmieniał równowagi. Chcę tylko doszlifować tą produkcję.

Pracuję sam nad tym projektem, ale chętnie powitam nowych współpracowników.

I jeżeli zastanawiacie się kim jestem - wieloletnim fanem gry. Gdy zdecydowałem ruszyć ten projekt, spędziłem sporo czasu na poznawaniu wszystkich ciekawostek gry. Była to długa droga, lecz teraz zgromadziłem wszelkie niezbędne informacje o grze i w tym także podstawy silnika i większość formatów plików.

Patch składa się z kilku modułów:

  • Podstawowe Dane - patch sam w sobie.
  • Poprawki mapy miasta - jej poprawki w pierwotnej jakości. Zbyteczne, jeżeli używasz HQ Townmaps' Pack.
  • Dodatkowe materiały - ten moduł głównie przywraca usunięte przez twórców materiały i dodaje kilka rzeczy, które przywracają logikę grze. Więcej tutaj.
  • Pierwotny Model Bedokaan - przywraca pierwotny model i portret jaszczurów (próbki poniżej).
próbka próbka

Dodatkowo patch zawiera jeszcze kilka modułów, poprawiających rozgrywkę. Obecnie są to High Quality Townmaps i High Quality Music. Więcej informacji o patchu tutaj.

Komentarze

Gość_Harod* · wtorek, 2 sierpnia 2011, 19:00
0
Mam problem z kopalnią czarnej góry. Nie mogę zbierać żadnych przedmiotów od martwych postaci ani otwierać skrzyń ze skarbami. Nie mam pojęcia co jest, reinstalka z innych płytek też nie pomaga. Zakupiłem kiedyś tą grę w GameStarze i dopiero teraz mam taki problem.

Dodaj komentarz

 
 
Wczytywanie...