[BGII] Jak rozwiązać zagadke w pokoju z posągami ?

mam pewien problem z questem. najpierw idziemy do spellhold, tam mamy sen , jon nas gnebi, i potem bodhi wyrzuca nac w jakims miejscu, tam gdzie odnajdujemy wkoncu imoen,i idac w lewo sa takie posagi i skrzynia z przedmiotami, tak trzeba rozwiazac bodajze pare zagadek i powzadzac przedmioty do odpowiednich posagow, ale za cholere nie moge rozwiazac. Jakby ktos byl tak uprzejmy i pomogl mi tzn. wyjasnil co gdzie wsadzic. Bylbym bardzo wdzieczny.

Cytat

No to do roboty - dla ułatwienia podam wszystkie odpowiedzi, choć zachęcam do spróbowania samodzielnego rozwiązania zagadek - może to przynieść sporo satysfakcji. Zaczynając od statuy pierwszej z lewej strony od drzwi (zagadka zaczyna się od słów: "Nadchodzę w nocy" - At night I come), stąpamy w kierunku odwrotnym do ruchu wskazówek zegara, czyli kończąc na figurze pierwszej z prawej strony wejścia (zagadka zaczyna się od słów: "Spróbuj mnie pokonać" - Try to defeat me), wkładamy im w ręce znalezione przedmioty. Kolejno będą to: medalion gwiazdy (Star Medallion), złota obręcz (Golden Circlet), zdarte buty (Worn Out Boots), słój z wodą (Jar of Water), zegar słoneczny (Sundial), medalion słońca (Sun Medallion), medalion miecza (Sword Medallion), zakneblowany Mężczyzna (Gagged Man), lustro (Mirror), klepsydra (Hourglass) i na koniec szczerząca zęby czaszka (Grinning Skull). Jeśli wszystko poszło zgodnie z planem, w tym momencie powinniśmy otrzymać 20 000 punktów doświadczenia, a w skrzyni jako nagroda powinny pojawić się dwa nowe przedmioty - Dusty Rose Ioun Stone (klasa pancerza +1) i Saphire Stone - ostatni z serii "dziwnych" klejnotów.


Solucja z gameexe.
← Baldur's Gate
Wczytywanie...